جزیره هرمز مرکز معدن طلای سرخ جهان

+ پ -
جزیره هرمز مرکز معدن طلای سرخ جهان

در معدن و کارخانه بسته بندی خاک سرخ همه چیز به رنگ خون است و کارگران نیز این سرخی را به جان می خرند تا چرخ صنعت کشور بچرخد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرزمین ایران در گستره پهناور جغرافیایی خود از وجود لایه ها و رگه های بسیار زیادی از هماتیت بهره می برد و همین امر باعث بوجود آمدن معادن بسیار بزرگ و پراکنده ای از سنگ آهن و خاک سرخ در مناطق جنوبی مرکزی و شرقی کشور شده است که هر کدام از این معادن خواص شیمیایی و فیزیکی مربوط به خود را دارند. اغلب معادن هماتیتی با خلوص حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد و رنگ قرمز تیره و مات فاقد کیفیت مطلوب جهت استفاده در صنایعی هستند که نیازمند خلوص و طیف رنگی با درخشش کافی و قدرت رنگ دهی بالا می باشند. یکی از معروفترین و قدیمی ترین معادن خاک سرخ جهان واقع در جزیره هرمز در خلیج فارس ایران می باشد. این خاک سرخ از نوع درجه یک و در دنیا بی‌نظیر می‌باشد و با خلوص حدود ۷۰ درصد و رنگ قرمز شاد از دیرباز به اقصی نقاط جهان صادر شده است و با توجه  به میزان  خلوص Fe2O3   و پوشش رنگ در مقیاس سطح و همچنین طیف خون رنگ و جلای زیاد و همچنین ساختار شیمیایی منحصر به فرد خود در جهان خصوصا خاورمیانه شناخته شده و پر مصرف می باشد.

مصرف این ماده معدنی در رنگ‌سازی و لعابها، لاستیک‌سازی، رنگ آمیزی بتن و مصالح ساختمانی، سرامیک، کاغذسازی، لوازم آرایشی، کودها و شیشه‌سازی می‌باشد. مصرف عمده خاک سرخ در رنگ‌سازی جهت تهیه و تولید ضد زنگ اخرائی می‌باشد.

خاک سرخ معدن هرمز در جهت ساخت ضد زنگ از لحاظ خصوصیات طبیعی هیچگونه مشکلی نداشته و واجد اکثریت شرایط و ویژگیهای مطلوب می باشد.

در معدن و کارخانه بسته بندی خاک سرخ همه چیز به رنگ خون است و کارگرانی نیز با تأثیر از فعالیت های صنعتی رنگ زیبای سرخ به خود می گیرند تا چرخ صنعت بسیاری از کارخانجات به حرکت در بیاید.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff