جزیره قشم بوی عید نوروز گرفت
+ پ -
جزیره قشم بوی عید نوروز گرفت

جزیره قشم با عجایب هفتگانه و شگفتی های طبیعی مقصد خیل عظیمی از هموطنانمان در ایام تعطیلات می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  پایگاه خبری قشم آزاد ،  تعطیلی یک هفته ای و سرمای شدید در جای ، جای ایران خیل عظیمی از ایرانگردان را به جزیره قشم سوق داد به گونه ای که در ابتدای این هفته تعطیلی جزیره قشم عطر بوی عید نوروز به خود گرفت و بازارها و خیابان های آن جایی برای سوزن انداختن نیست .

 

این تعطیلات فرصتى خوبى براى مسافرت هموطنان عزیز بوجود آورده است و از آنجایى که در نقاط مختلف کشور برف و باران و سرما حاکم شده است جزیره زیباى قشم با آب و هوای بسیار عالی و با مردمان مهربانش بهترین فرصت براى گردشگران در این فصل سال بحساب مى آید .
هواى کاملا بهارى در فصل زمستان باعث شده گردشگران زیاد از اقسا نقاط کشور وارد قشم شوند وموجب خوشحالى تجار ، بازرگانان ، بازاریها و هتل داران شده است .
به بازارهای این جزیره که می نگریم لاین های آن پر از مسافرانی است که برای خرید اجناس مورد نیاز با کسبه چانه میزنند ، شلوغی به حدی است که فروشنده ها قادر به پاسخ دادن مشتری ها نیستند ، این دقیقا همان چیزی است که بازاریان قشم میخواهند ، چیزی که دلشان برایش تنگ شده بود یک بازار شلوغ و پر رونق .
لذت و  آرامش لب سواحل جزیره چیزی بود که گردشگران بیش از آنچه که تصور می کردند غرق در آن بودند ، شادی در کنار آب های نیلگون خلیج فارس با شن بازی و آب بازی در سواحل پارک زیتون قشم لبخندی بر صورت گردشگران نهاده بود که انگار غصه ای در طول زندگی خود نداشته و ندارند .
کمی آن طرف تر از مرکز شهر جزیره به سمت دره ستاره ها رفتیم ، سلفی بگیران لب پرتگاه یکی یکی منتظر بودند تا عکس سلفی بگیرند ، همه انگشت به دهان مانده بودند و در بلندای کوه های دره ستاره ها حیرت زده به اطرف می نگرند ، دره هایی که با لایه های خاکی قدمت خود و جزیره را به گردشگران نمایش می دهند .

 

گشتی در سطح شهر قشم زدیم بحثی که خیلی به چشم می آمد اجاره منازل و دلالان سر خیابانی بود که چشم هتل ها را کور کرده بودند و تا آنجا که می توانستند منازل را با قیمت بالا به مسافران اجاره می دادند ، مسافران بیچاره که می دیدند هتل ها همه پر شده مجبور بودند این هزینه گزاف را پرداخت کنند .
تا پیش از این رکود اقتصادى باعث خلوتى بازارها وباعث  یأس و ناامیدى در شهروندان و تجار و کارشناسان اقتصادى شده بود که حضور این گردشگران باعث رونق اقتصادى موقت شده است ، امیدواریم با تمهیداتى که توسط سازمان و دیگر دستگاهاى ذیربط اندیشیده مى شود شاهد رشد و شکوفایى رونق اقتصاد  در قشم باشیم .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff