جزئیات کاهش درآمد مخابرات پس از اجرای هم‌کدی/ ۲۰ هزار فیش تلفن ثابت در انتظار
+ پ -

در حالی که مدیران مخابرات از کاهش درآمد این شرکت پس از اجرای هم‌کدی تلفن ثابت گلایه دارند، مدیرعامل مخابرات ایران جزئیات کاهش درآمد این شرکت را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علیرضا صیدی امروز در مراسم افتتاح ۳۷۰ پروژه مخابراتی تهران و البرز با تشریح جزئیات کاهش درآمد شرکت مخابرات تهران و البرز پس از اجرای هم‌کدی تلفن ثابت اظهار داشت: با اعلام تعرفه‌های هم‌کدی درآمد مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی ۳۷ درصد، درآمد تلفن ثابت به ثابت خارج استانی ۷ درصد و درآمد تلفن ثابت به سایر اپراتورها ۵ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: در این مدت همچنین درآمد تلفن ثابت به تلفن همراه اول ۶ درصد افزایش یافته که ناشی از گسترش شبکه همراه اول بوده است.

وی گفت: رواج پیام‌رسان‌های رایگان موبایلی ترافیک داخل استانی و بین‌استانی تلفن ثابت را کاهش داده است.

صیدی تصریح کرد: از سوی دیگر قیمت حق اتصال هر خط تلفن ثابت ۵۰ هزار تومان است درحالی که به‌طوری‌که میانگین ۱۰ ساله نشان می‌دهد هزینه تمام شده هر خط ثابت حدود یک میلیون تومان بوده است. برای مثال در پروژه مسکن مهر پرند هزینه تمام شده هر خط تلفن ثابت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای مخابرات تمام شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: این درحالی است که بازگشت سرمایه برای مثال در پرند ۴۲ سال و در شبکه‌های قدیمی ۳۵ سال طول می‌کشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حیاتی بودن سرویس‌دهی تلفن ثابت در کشور گفت: اگر یک روز ارتباط تلفن ثابت بانک‌ها قطع شود کار آنها مختل خواهد شد، اما این درحالی است که از هر تراکنشی که روی هر POS انجام می‌شود، بانک‌ها ۱٫۵ ریال به مخابرات می‌دهند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمارهای به روز کردن تلفن ثابت در استان تهران یادآور شد که آمارهای این بخش با تأکید رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران به حاضران اعلام می‌شود.

صیدی توضیح داد، تا پایان سال ۹۲ حدود ۵۳ هزار فیش تلفن ثابت که بیش از یک ماه در نوبت بوده‌اند، داشتیم. در سال ۹۳ ۵۶۳ هزار فیش جدید فروخته شد که اکنون از تمام این تقاضاها ۲۰ هزار فیش تلفن ثابت در تمام استان البرز و تهران در نوبت باقی مانده‌اند و باقی تقاضاها پاسخ داده شده‌اند.

وی ادامه داد: از ۲۰ هزار تقاضای در نوبت مانده ۱۱ هزار مربوط به استان البرز و ۸ هزار مربوط به استان تهران است و ۵۰ درصد تقاضاهای باقی‌مانده مربوط به مسکن مهر است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff