جزئیات تازه از وام ۱۰۰ میلیونی ساخت/ نرخ سود ۲۴ درصد و غیرقابل انتقال به خریدار
+ پ -
جزئیات تازه از وام ۱۰۰ میلیونی ساخت/ نرخ سود ۲۴ درصد و غیرقابل انتقال به خریدار

در حالیکه انبوه‌سازان مسکن ادعا می‌کنند نرخ سود تسهیلات ۱۰۰ میلیونی ساخت باید ۱۴ درصد باشد، مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص و با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کانون انبوه سازان مسکن در حالی بر موافقت ضمنی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی ساخت و انتقال آن به نام خریداران تاکید دارد که با گذشت سه روز از انتشار این خبر بانک مسکن هنوز این موضوع را تایید نکرده و حتی بر جزئیات و نرخ سود آن ایراداتی وارد کرده است.

محمدحسن مرادی مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با تکذیب پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد به انبوه‌سازان گفت: این وام تنها به برخی مشتریان خاص این بانک و با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت می‌شود.

وی با تکذیب خبر اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان که روز دوشنبه از سوی جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در نشست خبری این تشکل صنفی مسکن عنوان شده بود، اظهار کرد: این بانک به هیچ عنوان برنامه پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن با سود ۱۴ درصد را ندارد و این موضوع تنها در حد مذاکره بوده است.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به تسهیلاتی که بانک مسکن به انبوه‌سازان مسکن می‌دهد، گفت: اگرچه رقم این تسهیلات ۱۰۰ میلون تومان به ازای هر واحد است، اما نرخ سود آن ۱۴ درصد نیست و این وام را با نرخی که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی برای نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی (۲۴ درصد)‌ تعیین کرده است، به انبوه‌سازان می‌دهیم.

وی افزود: از دیگر شرایط دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی از سوی انبوه‌سازان، داشتن گردش مالی بالا در بانک است که شامل انبوه سازانی می‌شود که رسوب حساب داشته باشند.

وی با بیان اینکه این برنامه از ابتدای امسال اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: از دیگر اشتباهات رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در تشریح این وام، اعلام قابل واگذار بودن این وام از سوی انبوه‌ساز به خریدار است؛ ‌در حالی که بر اساس قوانین بانک مسکن تنها ۳۵ میلیون تومان از وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار است و ۶۵ میلیون تومان مابقی در دست انبوه‌ساز باید بماند.

جمشید برزگر رئیس کانون انبوه سازان مسکن اعلام کرد که بانک مسکن موافقت ضمنی خود را با پرداخت تسهیلات ساخت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به انبوه سازان و انتقال آن به نام خریدار را اعلام کرده است اما مسئولان ارشد بانک مسکن صراحتا این موضوع را رد کرده و اعلام می‌کنند پرداخت این تسهیلات با این حجم تقاضا برای ساخت به هیچ وجه امکان پذیر نبوده و در توان بانک مسکن و حتی بانک مرکزی نیست.

وی با اعلام موافقت ضمنی بانک مسکن با پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران، گفته بود که نرخ سود وام ۱۰۰ میلیونی ساخت هنوز مشخص نیست، اما پیشنهاد ما ۱۴ درصد است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff