جریمه نهایی بانک آلمانی متهم به نقض تحریم‌های ایران ۲۵۸ میلیون دلار اعلام شد
+ پ -
جریمه نهایی بانک آلمانی متهم به نقض تحریم‌های ایران ۲۵۸ میلیون دلار اعلام شد

دویچه‌بانک آلمان و یکی از نهادهای دولتی آمریکا رقم نهایی قابل پرداخت برای حل و فصل مناقشات پیرامون ادعای رفع تحریم‌‌های ایران از سوی بانک آلمانی را ۲۵۸ میلیون دلار اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دویچه بانک آلمان، روز چهارشنبه با پرداخت جریمه ۲۵۸ میلیون دلاری و اخراج شش کارمند برای حل و فصل مناقشات با تنظیم‌کنندگان مالی آمریکا به اتهام نقض قوانین تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و روسیه موافقت کرده است.

این بانک بزرگ آلمانی که سهام هنگفتی در بازار وال‌استریت آمریکا دارد مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به «اداره خدمات مالی ایالت نیویورک» و ۵۸ میلیون دلار دیگر به فدرال رزرو پرداخت خواهد کرد.

پیش از این رسانه‌های بین‌المللی از جمله خبرگزاری فرانسه با استناد به مقام‌های آگاه این خبر را منتشر کرده اما رقم مورد توافق را بیش از ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرده بودند. روزنامه نیویورک‌تایمز، روز چهارشنه گزارش داد توافق ۲۵۸ میلیون دلار را بر اساس بیانیه‌هایی از دویچه‌بانک و اداره خدمات مالی ایالت نیویورک اعلام کرد.

اداره ایالتی خدمات مالی نیویورک که به تلاش گسترده برای جریمه بانک‌ها و موسسات مالی خارجی که تحریم‌های آمریکا را نقض می‌کنند معروف است، علاوه بر این در مورد مسئله تغییرات نرخ تبادل ارزی که واشنگتن می‌گوید به پول شویی در روسیه کمک کرده، هم با دویچه بانک در حال رایزنی است.

آمریکا پیش از این هم موسسات خارجی دیگری را به پرداخت جریمه وادار کرده است. جریمه ۸٫۹ میلیارد دلاری بانک «بی‌ان‌پی پاریبا» و جریمه ۷۸۷ میلیون دلاری «کردیت اگریکول» از جمله پر سر و صداترین این موارد بوده‌اند.

جریمه این دو موسسه که هر دو فرانسوی هستند حتی اعتراض مقامات سیاسی اروپا را نیز برانگیخت و موجب شد تا «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه هم به آن واکنش منفی نشان دهد. برخی رسانه‌های اروپایی واشنگتن را به باج‌گیری از موسسات خارجی برای تأمین هزینه‌های داخلی متهم کرده‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff