جریان مباهله نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می شود
+ پ -
جریان مباهله نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می شود

کارشناس مذهبی گفت: مباهله فضیلتی استثنائی برای اهل بیت علیه السلام می باشد که هیچ کس از امت اسلام در این فضیلت با آنان شریک نیست و همانند آنان نمی تواند باشد .

مرضیه باقری کارشناس مذهبی استان در گفتگو با خبر نگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ گفت: جریان مباهله نقطه عطفی در تاریخ اسلام محسوب می شود چرا که در آن روز بار دیگر نور اسلام در آفاق هستی درخشیدن گرفت و عالمیان در سال نهم هجرت ، حقانیت نبوت پیامبر ختم صل الله علیه واله و منزلت اهل بیت آن حضرت را برای چندمین بار به نظاره نشستند .

وی با اشاره به دست آورد های مباهله گفت:  روز مباهله به عنوان یکی از روزهای جشن و پیروزی و روز دعا و شکر گزاری در تاریخ اسلام ثبت شده است  و ماجرای مباهله موجب شد تا عظمت و حقانیت اسلام بر تمامی مردم اثبات شده و صداقت گفتار رسول اکرم صل الله علیه واله و ادعاهای وحیانی آن حضرت بیش از گذشته آشکار گردد .

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: واقعه مباهله یکی دیگر از دلایل نبوت و کرامت های آن حضرت به شمار می آید و بی تردید مباهله در تقویت ایمان مسلمان و تضیف روحیه منافقان و مخالفان تاثیری بسزا داشته است .

باقری افزود:  آیه مباهله از محکم ترین دلیل بر عظمت و فضیلت اهل بیت علیه السلام می باشد و در این آیه قوی ترین دلیل بر تری اصحاب کساء علیه السلام وجود دارد و در آن دلیل روشنی بر صحت پیامبری پیامبر صل الله علیه واله است چون هیچ یک از مخالف و موافق روایت نکرده است که مسیحیان نجران مباهله را پذیرفته باشند .

وی گفت: مسلم نیشابوری ، عالم اهل سنت در مورد شان نزول آیه که فضیلت و منقبتی دیگر را برای اهل بیت علیه السلام رقم زده است می گوید: هنگامی که آیه مباهله نازل شد ، رسول خدا صل الله علیه واله  علی و فاطمه و حسنین علیه السلام را دعوت کرد و فرمود : اللهم هولاء اهلی ؛ پروردگارا ! اینان اهل بیت من هستند .

وی در پایان خاطرنشان کرد:  شیخ مفید این گفته را چنین تکمیل نموده است که مباهله فضیلتی استثنائی برای اهل بیت علیه السلام می باشد که هیچ کس از امت اسلام در این فضیلت با آنان شریک نیست و همانند آنان نمی تواند باشد .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff