جرقه عضویت در گروه هستمت،از مجله پيک توانا مجله ای برای معلولين برایم زده شد/هدف بهتر دیده شدن معلولین در جامعه است
+ پ -
جرقه عضویت در گروه هستمت،از مجله پیک توانا مجله ای برای معلولین برایم زده شد/هدف بهتر دیده شدن معلولین در جامعه است

هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند و هدف من این است که معلولین در جامعه بهتر دیده شوند و زمین پاک باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، خانم فریال امینا کارشناس علوم تربیتی و از اعضای گروه اجتماعی هستمت در شهرستان بستک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جهانگیریه گفت: هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند.

جرقه عضویت در گروه هستمت، از مجله پیک توانا مجله ای برای معلولین است برایم زده شد

 

photo_2016-05-27_11-33-10

 

وی بیان کرد: جرقه عضویت در گروه هستمت، از مجله پیک توانا که مجله ای برای معلولین است برایم زده شد و در فضای مجازی نیز تبلیغات این ایده را دیدم و تصمیم گرفتم که با این گروه همکاری کنم و از ماه رمضان سال گذشته این کار را شروع کردم و اقدام به تبلیغات در فضای مجازی نمودم و محیط کار پدر را که یک میوه فروشی بود به عنوان پایگاه جمع آوری درهای پلاستیکی بطری تعیین، و آن را در سایت هستمت ثبت کردم و یاری گرها شروع به تحویل درب بطری کردند و تاکنون بیش از ۱۵ هزار عدد درب بطری جمع آوری شده است.

 

این عضو گروه هستمت عنوان کرد: افراد از اقشار مختلف از هنرمند گرفته تا ورزشکار در این طرح همکار بنده هستند ولی متاسفانه بعضا برداشت بعضی از مردم این است که شاید این طرح برای ما درآمدزایی داشته باشد و بعضا به کنایه می گویند: “با کارگرهای شهرداری می خواهید همکاری کنید” در صورتی که ما فقط خدا را در نظر گرفته ایم و قصد ما چیزی جز کار خیر نیست.

 

خانم امینا عنوان کرد: در بستک با توجه به حمایت و کمک انجمن های خیریه و خیرین، باز هم با مشکل کمبود ویلچر برای معلولین مواجه ایم و بعضی ها فکر می کنند که با فعالیت ما، فعالیت بهزیستی تحت الشعاع قرار می گیرد که آنها کم کاری می کنند ولی هدف ما اصلا این نیست و خود من به عنوان یک مددجو بهزیستی که فلج مغزی خفیف (cp) هستم از بهزیستی رضایت دارم. در زندگی نه پا دخیل است نه دست و نه ویلچر، بلکه فکر درست مهم است که با آن باید به جلو حرکت کنیم. هدف من این است که معلولین در جامعه بهتر دیده شوند و زمین پاک باشد تا  بتواند برای آیندگان نفس بکشد. با هستمت احساس مسئولیت نسبت به شهروندان بیشتر می شود.

 

وی در پایان از کلیه افراد همکار در طرح که از اقصی نقاط شهرستان در جمع آوری و تحویل درب بطری همکاری می کنند و بخصوص اعضای انجمن هنرهای تجسمی صمیمانه تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff