جراحات نامرئی دوران کودکی ، درمان یا سرکوب ؟ !!!
+ پ -
جراحات نامرئی  دوران کودکی ، درمان یا سرکوب ؟ !!!

یک مشاور خانواده و ذوج درمانگر گفت:حتی اگر تمامی افراد به اندازه کافی شانس داشته اند تا در یک خانواده ی سالم و محیطی پرورش دهنده زندگی کرده باشند اما هنوز جراحاتی نامرئی از دوران کودکی را با خود حمل می کنند که باید درمان شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نازنین هنرپروران مشاوره خانواده و زوج درمانگر در همایش تاثیر دوران کودکی در انتخاب همسر در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: جراحات کودکی را باید جدی گرفت ، حتی اگر تمامی افراد به اندازه کافی شانس داشته اند تا در یک خانواده ی سالم و محیطی پرورش دهنده زندگی کرده باشند اما هنوز جراحاتی نامرئی از دوران کودکی را با خود حمل می کنند . جراحات دوران کودکی همیشه با ما هستند .

این مدرس دانشگاه بیان کرد:  می توان گفت خویشتن گمشده ؛عناصر مفقود شده همان جراحات دوران کودکی ما هستند که گاهی فراموش می شوند ولی در بزرگسالی بسیار تاثیر گذار هستند در زندگی و انتخابات ماو می توان گفت بخش هایی از وجود که فرد مجبور شده است آنها را به خاطر جامعه سرکوب کند ،خویشتن پنهان شده نامی که می توان به این جراحات گذاشت .

این استاد و هیات علمی دانشگاه در ادامه اظهار داشت : چیزهایی که بطور پنهانی انجام می دهیم تا دیگران متوجه نشوند که سرزنش یا قضاوتمان کنند یا می توان گفت همان خویشتن انکار شده  و بخش های منفی خویشتن کاذب که ما از آنها بی خبریم و یا تایید نمی کنیم اما دیگران در وجود ما می بینند و انتقادهای خانواده از من ، انتقادهای دوستان از من ، انتقادهای همکاران از من ؛ می توان گفت جراحات کودکی ما هستند که گاهی یادمان می رود باید رفع شوند .

وی یادآور شد: خویشتن کاذب (نمایشی ) همچنان که بخش هایی از وجودمان را دفن بخشی را پنهان و بخش دیگری را انکار می کنیم خود جایگزین جدیدی می سازیم تا شکاف های وجودمان را پر و به ظاهر کامل کند که در این باره باید رفو شویم تا کمتر صدمه ببینیم .

دکتر نازنین هنرپروران مشاوره خانواده و زوج درمانگر تصریح کرد: فرد نمی تواند میان ناکام شدن در گذشته و حال تفاوت قائل شود و مفهم کلمه ی ایماگو می تواند یک شی ای از افراد باشد می تواند بوی خاصی باشد که می تواند در ذهن ما ثبت شود ؛ برخوردها و رفتار ها و هر چیزی در کودکی تاثیر زیادی دارد که در لیمبیک پردازش می شود و تا بزرگ شدن و سنین بالا هم در ذهن ما می ماند و نمی شود تغییر داد از ذهن مثلا پدر بزرگ اخلاق تندی داشت و یک عینک هم داشت این بر ذهن ما تاثیر می گذارد و در سن بالا هم تو ذهن می ماند و از هر چه آدم عینکی خوشمان نمی آید .
ویژگی های ازدواج آگاهانه

وی در ادامه به ویژگی های ازدواج آگاهانه پرداخت و گفت :خانواده مرکز و هسته اصلی جامعه است که باید با ازدواج صحیح، خانواده‌های سالم و مفیدی را برای یک جامعه مهیا کرد و در ازدواج آگاهانه ؛ زوج ها نیازها و آرزوهای خود را با همسرشان در میان می‌گذارند و در ازدواج ناهوشیارانه، شما به باور دوران کودکی می‌چسبید و همسرتان باید نیازهای شما را حدس بزند.

مشاوره خانواده تاکید کرد:در ازدواج هوشیارانه، شما این حقیقت را می‌پذیرید که برای درک یکدیگر باید راهکارهای ارتباطی را گسترش دهید در ازدواج‌هوشیارانه، در برخوردهای متقابل از روی فکر و تأمل عمل می‌کنید؛ اما در ازدواج ناهوشیارانه بدون فکر واکنش نشان می‌دهید!زاجازه می‌دهید واکنش‌های اولیه، رفتار شما را تحت تسلط درآورد و در ازدواج هوشیارانه خود را آموزش می‌دهید تا رفتار سازنده بیشتری داشته باشید .

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff