جذب 1 هزار و 126سوادآموز در میناب
+ پ -
جذب ۱ هزار و ۱۲۶سوادآموز در میناب
مدیر آموزش و پرورش میناب خبرداد:

جذب ۱ هزار و ۱۲۶سوادآموز در میناب

مدیر آموزش و پرورش میناب از نام نویسی ۱ هزار و ۱۲۶ نفر از اولیاء بیسواد برای تحصیل در مراکز نهضت سوادآموزی این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ غلامرضا سالاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب  در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه فرمان تاریخی امام راحل عظیم الشان(ره) در تاسیس نهضت سوادآموزی بیش از هر چیز نشان دهنده جایگاه سواد و فرا گیر علم و دانش در مسیر تعالی جامعه اسلامی است، گفت: در پرتو تلاش شبانه روزی همه دست اندر کاران این امر مقدس به زودی شاهد ریشه کنی کامل این پدیده شوم در جامعه اسلامی خواهیم بود.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب  فراگیری علم یکی از مهم ترین و اصلی ترین برنامه های دین مبین اسلام برشمرد و افزود: جامعه ای که خود را به سلاح علم، دانش و سواد مجهز نماید در همه عرصه ها سربلند خواهد شد و مسیر استقلال خویش را به درستی خواهد پیمود و افق های روشنی را پیش روی خویش خواهد گشود.

 

معاون اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از راه اندازی دو مرکز یادگیری محلی در روستاهای کریان و کلاهی که بیشترین آمار بیسوادی رادارند خبر داد و گفت:این مراکز یادگیری محلی آموزش سواد،مهارتهای زندگی اجتماعی وآموزش حقوق شهروندی با اهداف کاربردی کردن سواد راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: تمامی افراد جذب شده اولیای بیسواد هستند که با همکاری مدیران مدارس ،شوراها و دهیاران با کمترین سن ۱۱سال شناسایی و جذب شده اند و ۷ موسسه غیر دولتی و ۵۰۰نفر آموزش دهنده نیز با اداره سوادآموزی همکاری می نمایند.

غلامرضا سالاری معاون مدیرکل و مدیر آموزش وپرورش شهرستان میناب از جذب۱۱۲۶ نفر اولیاء بیسواد خبرداد و افزود: تا پایان کلاسگذاری ۹۵جذب ۱۱۲۶ نفرسوادآموز تنها در دوره انتقال در گروه سنی زیر۵۰سال می باشند.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان میناب آماری بالایی از بی‌سوادی وجود دارد افزود: بالغ بر۹۵درصد اولیاء بیسواد تا کنون با توجه به سهمیه اعلام شده ازطرف اداره کل ثبت نام و جذب شده اندو یک افزایش ۳۲۶نفری جذب سوادآموز در این شهرستان رکود قابل توجهی در جهت ریشه کنی بیسوادی در این شهرستان است.

شهرستان میناب مقام اول سوادآموزی را در استان هرمزگان در کارنامه دارد.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff