جذابیت های فضای مجازی موجب دوری افراد از یکدیگر می شود/ فضای مجازی نقطه مقابل رسانه های سنتی است
+ پ -
جذابیت های فضای مجازی موجب دوری افراد از یکدیگر می شود/ فضای مجازی نقطه مقابل رسانه های سنتی است

کارشناس آسیب های اجتماعی عنوان کرد: یکی از جنبه های اصلی دنیای مجازی کارکرد رسانه ای آن است و در مقابل رسانه های سنتی و یک فضای تعاملی را به وجود آورده است و فضای مجازی از این جهت اختیار تام و تمام را به کار بر می دهد.

طاهره عسکری کارشناس آسیب های اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اهداف اینترنت و شبکه های اجتماعی عنوان کرد:  با توجه به اینکه اینترنت یکی از بهترین امتیازات زندگی در قرن حاضر محسوب می شود اما حقیقت تلخی نیز در پس پرده این ماجرا هست که کمتر کسی به آن توجه می کند و نمی داند که  ماموریت اصلی فضای مجازی جدا کردن ما از محیط و فرهنگ و خانواده و اطرافان هست  .

وی افزود: فضای مجازی به دلیل جذابیت فوق العاده ای که دارد در اولین قدم موجب دوری افراد از یکدیگر می شود و افراد از هر فرصتی  برای مراجعه به رایانه شخصی یا تبلت خود استفاده می کنند و به جای حضور در بین اعضای خانواده می خواهد زمان فراغت خود را به تنهایی و انزوا  سپری کند و متاسفانه حجم این آسیب از همه آسیب های دیگر بیشتر است .

عسکری ادامه داد: یکی از جنبه های اصلی دنیای مجازی کارکرد رسانه ای آن است  که ما آن را کتمان نمی کنیم ، یعنی ارسال و دریافت متن و صوت و تصویر و فیلم و هم است که این بستر را برای ما جذاب می کند در مقابل رسانه های سنتی و یک فضای تعاملی را به وجود آورده است و فضای مجازی از این جهت اختیار تام و تمام را به کار بر می دهد و متاسفانه در این مرحله و استفاده ما مدیریت شده وارد نمی شویم و آسیب پذیر هستیم .

کارشناس آسیب های اجتماعی تصریح کرد:متاسفانه این تلخی آن جا بیشتر به کام  کاربران و بهره برداران اثر می کند که بدانند خطرات این پدیده تا به آن حد مهلک است که مضرات استفاده بی تدبیرانه از آن ، بسیار بیشتر از فواید آن بیشتر است .

وی اظهار داشت: وجود و حضور تکنولوژی های عصر حاضر به دلیل این که مبداء و منشا  آن جای دیگری است قطعا روی فرهنگ و زندگی ما تاثیر گذار خواهد بود اما کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که سعی کنیم آسیب این پدیده جدید و تازه وارد به زندگی مان را کمتر و کمتر کنیم .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff