جدی گرفتن ورزش در عملکرد تحصیلی و یادگیری دانش آموزان موثر است
+ پ -
جدی گرفتن ورزش در عملکرد تحصیلی و یادگیری دانش آموزان موثر است

مدیر آموزش و پرورش بستک گفت : توسعه ورزش در سنین پایه و ایجاد فضای نشاط آور برای دانش آموزان در مدارس به منزله پویایی برنامه های تربیت بدنی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ،محمد نور محمودی سرپرست آموزش و پرورش بستک با اشاره به ترویج فرهنگ ورزش و غنی کردن آن در مدارس ، اظهار داشت: ورزش در سلامت جسمی و روحی دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد چرا که جدی گرفتن ورزش در مدارس و لزوم انجام نرمش صبحگاهی در عملکرد تحصیلی و یادگیری دانش آموزان بسیار مهم است.

 

محمد نور محمودی توسعه ورزش در سنین پایه و ایجاد فضای نشاط آور برای دانش آموزان در مدارس را نشانه ی پویایی برنامه ی های تربیت بدنی در راستای یکی از اهداف سند تحول بنیادین عنوان کرد.

 

وی با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در جهت بالابردن روحیه و نشاط دانش آموزان و ارتقای وضعیت تحصیلی دانش آموزان، افزود: در سال تحصیلی جدید اجرای طرح حیاط پویا با هدف بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان در مدارس توسط دبیران تربیت بدنی در کلیه مدارس شهرستان طبق بخشنامه وزارتی محقق می شود.

 

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک در ادامه ضمن اشاره به طرح قلک المپیاد که برای اولین بار در سطح کشور با حمایت و ترویج ورزش در مدارس به صورت پایلوت برگزار می گردد، اضافه کرد: در راستای توسعه ورزش در مدارس بایستی از تمامی ظرفیت های موجود در اجرایی کردن هر چه بهتر فعالیت های ورزشی در مدارس استفاده گردد.

 

گفتنی است تشکیل شورای ورزش آموزش و پرورش به همت کارشناس تربیت بدنی و سلامت این مدیریت و با حضور ریاست اداره تربیت بدنی شهرستان، معاون پرورشی و فرهنگی و کارشناسان مربوطه در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff