تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 61725
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۶| تعداد نظرات :۱۲ دیدگاه
پ

جدید ترین اخبار از اعتراضات مردمی :در سومین روز این تجمعات چه گذشت + تصویر

اعتراضات خود جوش مردم بندرعباس به سومین روز خود رسدید . به گزارش پایگاه خبریهرمز ،ظهر امروز تجمع آرام مردم بندرعباس مقابل محل اقامه نماز جماعت برگذار شد. به دنبال اولین تجمع اعتراض آمیز مردم بندرعباس در مقابل استانداری که از تاریخ ۱۶ مهرآغاز شد،اعتراض های بعدی نیز به روز دوم و سوم کشیده شد. […]

جدید ترین اخبار از اعتراضات مردمی :در سومین روز این تجمعات چه گذشت + تصویر

اعتراضات خود جوش مردم بندرعباس به سومین روز خود رسدید .

IMG_۲۰۱۳۱۰۱۱_۱۳۱۲۲۶

به گزارش پایگاه خبریهرمز ،ظهر امروز تجمع آرام مردم بندرعباس مقابل محل اقامه نماز جماعت برگذار شد.

به دنبال اولین تجمع اعتراض آمیز مردم بندرعباس در مقابل استانداری که از تاریخ ۱۶ مهرآغاز شد،اعتراض های بعدی نیز به روز دوم و سوم کشیده شد.

IMG_۲۰۱۳۱۰۱۱_۱۳۱۲۱۱

دومین روز از این تجمعات عصر دیروزاز محل فرمانداری قدیم تا دفتر امام جمعه بندرعباس صورت گرفت ، که در خواست تمامی مردم در این تجمعات لغو مصوبه دولت پیرامون الحاق پارسیان و جاسک از استان هرمزگان به فارس بوده است.

مردان و زنان هرمزگانی با به دست داشتن پلا کارت های مختلف با موضوع جدایی پارسیان و جاسک از این استان فریاد زنان خواستار لغو این مصوبه بودند.

مهدی . ز یکی از دانشجویان حاضر در این تجمع می گوید : سه روز است که تحصن می کنیم، اماکسی به درد و دل های مردم توجه نمی کند.

وی می گوید : نمایندگان استان معلوم نیست چه کار هایی انجام می دهند و غیر بومی گرایی و بیکاری افراد تحصیل کرده بومی رو به افزایش است و یکی از نگرانی های ما برای جدایی قسمت هایی از استان از دست دادن فرصت های شغلی موجود در منطقه است.

سارا دیگر دانشجوی حاضر در این جمع می گوید: تنها درخواست ما از مسئولین لغو این مصوبه است .
وی می گوید: از نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی تشکر میکنم ،چرا که در تمامی تجمع های انجام شده کمال همکاری را با مردم داشته است.

روز سوم این تجمع در محل برپایی نماز جمعه اتفاق افتاد، در این تجمع مردم با کمال آرامش هنگام اذان، سکوت کرده و وارد صف های نماز جماعت شدند.

IMG_۲۰۱۳۱۰۱۱_۱۲۲۷۰۶

آیت الله نعیم ابادی در خطبه های نماز جمعه امروز مردم رابه همکاری با نیروی انتظامی فراخواند.

پس انجام نماز تمامی مردم با آرامش از محل خارج شدند و با بیان شعار هایی، از نیروهای انتظامی و نماینده ولی فقیه تشکر کردند.

طبق بررسی های انجام شده این تجمعات تا زمان لغو این مصوبه ادامه دارد.

IMG_۲۰۱۳۱۰۱۱_۱۱۵۳۲۷

تا کنون تشنج و نگرانی از سوی مردم و نیروهای نظامی صورت نگرفته و آنها قصد دارند که مسئولین استانی برای لغو این مصوبه تلاش کنند.

انتهای پیام/ منبع هرمز

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=61725
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
  بوشهری
  iran
  ۱۹ مهر ۱۳۹۲

  درود بر شرف مردم هرمزگان..ما مردم بوشهر نیز حامی شما هستیم

   modir
   iran
   ۲۰ مهر ۱۳۹۲

   مطلب شما انتشار می یابد

   modir
   iran
   ۲۰ مهر ۱۳۹۲

   مطلب خوبی نوشتید.

  mohammad
  iran
  ۲۰ مهر ۱۳۹۲

  سلام به عنوان یک هرمزگانی باید همه با هم خواستار لغو این مصوبه باشیم چرا که سالهاست استان مارا تقسیم میکنند . ما د ر استان سالهای گذشته خیلی از منابه و منطقه خود را از دست دایم چرا؟ ما فاریاب و فولاد وحتی لاوان نیز از دست دادیم . معنی استان چیست؟ چرا هر استان فرهنگ خاص خود را دارد؟ خوب دلیلش زیاد سخت نیست استان یعنی فرهنگ تاریخ یک منطقه هویت مردم آن منطقه حال با اینکار نه تنها بخشی از استان مارا میبرن بلکه به فرهنگ و تاریخ ما تجاوز میکنند این خلاف قانون جمهوری اسلامی است . با این کار هویت و شرف یک استان زیر سوال میرود که اینگونه به او تجاوز میشود هر قسمتی با یک کمصوبه از دست میرود . ما خواهان دفاع از حریم خود هستیم استان فارس به حریم ما تجاوز کرده است واین خلاف جمهوری اسلامی ایران است این به معنای نابودی فرهنگ هرمزگانی است .

   modir
   iran
   ۲۲ مهر ۱۳۹۲

   با سلام محضر شما مخاطب علاقه مند به استان عزیزمان هرمز گان مطلب شما انتشار داده میشود.

  sami
  iran
  ۲۳ مهر ۱۳۹۲

  افرین برمردم هرمزگان ولی یک مقدار دیر تکون خوردن باید زمانی که آقای هاشمی تختی رو عوض کردند هم بلند می شدند و اعتراض می کردند . بازم آفرین بر غیرت

  mohammad
  iran
  ۲۳ مهر ۱۳۹۲

  بعنوان یک هرمزگانی نمیگذاریم حتی یک وجب از خاکمان را بگیرند نمایندگان و دولت مردان باید این مصوبه را لغو کنند وبیشتر از این باعث سست شدن وحدت مردم استان هرمزگان با نظام نشوند این امر نه تنها سودی در بر نخواهد داشت بلکه باعث تنش درمیان مردم میشود که این امر موجب خرسندی دشمنان این نظام میشوداین حق قانونی مردم هرمزگان است وحتی یک قدم به عقب گام بر نمیداریم تا اینکه حق خود را پس بگیریم به عنوان یک جوان هرمزگانی به دولت مردان با کمال احترام هشدار میدهم باعث سستی وحدت مردم با نظام نشوند این مصوبه باید وباید وباید لغو شود و حقوق مردم هرمزگان حفظ شود مردم خون گرم و سلحشور و پاسداران خلیج فارس در این روزهای عید که ایران سراسر شادی است در عزا فرو رفته است شادی را به مردم هرمزگان باز گردانید. مسولین بدانند قصه تلخ فاریاب و فولاددیگر تکرار نمیشود مصوبه را لغو کنید ..

  Amir
  iran
  ۲۵ مهر ۱۳۹۲

  به عنوان یک شهرستانی ساکن بندرعباس میخواستم بگم مردم هرمزگان لازم نیست زیاد این مساله رو جدی بگیرند . آخه این استان اگه تا الان هم به جایی رسیده به لطف تخصص و حضور شهرستانیهای دیگر بوده حداقل اجازه بدید شهرستانی مثل پارسیان که هنوز هم به اسم گاوبندی معروفه به یه نوایی برسه

  بندری با غیرت
  iran
  ۲۷ مهر ۱۳۹۲

  قلب مردم بی گناه وبی دفاع بندرعباس جریحه دار شد .دیروزجمعه ۲۶ مهر جلوی امامزاده سید مظفر بودند مردم فقط می خواستند حرف بزنند وبگویند در مورد الحاق پارسیان اعتراض دارند که متاسفانه توسط نیروی انتظامی یگان ویزه که از کرمان آورده شده بودند با وقیحانه ترین وضع به خاک کشیده شدند پیر وجوان را با باتوم کتک زدند جوانان را بی دلیل گرفتند وبردند وخانواده شان را تا ساعت ها بی اطلاع ازمحل قرار دادند خودم ودیگر عابران خیابان با چشم خود دیدیم که چطور ماموران مرد دست روی ناموس مردم بلند کردند پیرزنی را جلوی فرزندش به باد کتک گرفتند دختر ۱۶ ساله را به خاطر داشتن گوشی در دست برای عکس گرفتن بازداشت کردند .با لگد وشوت به پشت زنان زدن . چادر از سر زنان انداختند .وحشتناکترین صحنه هایی بود که در عمرم دیده بودم فقط وفقط اشک ریختم برای مظلومیت بندر وبندری زجر کشیده وشهید داده ومحروم وحالا هم این جواب خانواده شهدا ..آه از درون سوختم سوختم سوختم ………….

  بندری باغیرت به نعیم آبادی
  iran
  ۲۸ مهر ۱۳۹۲

  سلام آقای نعیم آبادی درد دلی دارم باشما که حتما باید بگویم .آقای نعیم آبادی چرا باید مردم حق حرف زدن نداشته باشند چرا اجازه می دهید به جرم حرف زدن پلیس ضد شورش از کرمان بیاورند با باتوم به جان جوانان فرهیخته بیافتند. بزنند توی گوش ناموس ما ن .بزنند توی گوش یه پیر زن آن هم جلوی فرزند جوانش وآن پسر غرورش رابر باد رفته ببیند وزار زار بزند زیر گریه به خدا بین این مردم خانواده شهدا جانبازان وفرهیخته گان استان هم بودند چرا یک دختر نوجوان ۱۶ ساله را به جرم گوشی در دست داشتن برای عکس گرفتن بازداشت کنند وبه صورت مختلط بین دهها پسر نامحرم بازداشت شده توی یه تعویض روغنی زندانی کنند چرا باشوت ولگد به پشت زنان زدند چرا ..چرا ..چرا….شما باید مجوز حرف زدن به مردم را بدهید تا خدای ناکرده تبدیل به کدورت ودشمنی وناامیدی از مسئولین نشود

  Amir
  iran
  ۳۰ مهر ۱۳۹۲

  مدیر محترم سایت چرا نظر من یک هفته است که در انتظار تاییده لطفا عدالت داشته باشید

ارسال نظر

 • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
 • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل