جدید‌ترین جزئیات مواجهه خلبان پرواز ایرباس 310 با جنگنده‌های سعودی در آسمان صنعا تشریح شد
+ پ -
جدید‌ترین جزئیات مواجهه خلبان پرواز ایرباس ۳۱۰ با جنگنده‌های سعودی در آسمان صنعا تشریح شد

کاپیتان صداقت‌نیا خلبان هواپیمای امدادرسان به مردم یمن گفت: در لحظه مواجهه با دو هواپیمای سعودی، حتی کیلومتری سرعتم را کم یا زیاد نکردم و آنها همه ناراحتیشان از این بود که هیبتشان شکست.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کاپیتان صداقت‌نیا خلبان هواپیمای امدادرسان به مردم یمن، در پاسخ به این سوال که حس و حال شما در لحظه مواجهه با هواپیماهای جنگی سعودی چه بود، گفت: من هیچ حس خاصی نداشتم و زمانی که برج مراقبت یمن به من اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی به سمت ما می‌آیند تنها با گفتن «خیلی خوب» بسنده کردم.

وی افزود: زمانی که این جنگنده‌ها به هواپیما رسیدند هیچ حس خاصی اعم از ترس و نگرانی نداشتم و حتی یک کیلومتر هم سرعت خود را کم یا زیاد نکردم و حتی یک پا افزایش یا کاهش ارتفاع نداشتم.

خلبان صداقت‌نیا گفت: حتی زمانی که یکی از خلبانان سعودی داشت با صدای بلند صحبت می‌کرد صدای رادیوی خود را بستم تا صدای او را نشنوم.

وی گفت: پس از رسیدن به فرودگاه صنعا، برج مراقبت اعلام کرد که فرودگاه امکان نشستن هواپیما را ندارد اما از آنها پرسیدم چقدر از فرودگاه سالم است؟ آنها گفتند بررسی می‌کنیم و اطلاع می‌دهیم اما من حاضر نشدم ثانیه‌ای توقف کنم و به سمت فرودگاه رفتم تا اینکه سعودی‌ها بار دیگر فرودگاه را مورد حمله قرار دادند و بیش از ۱۲ قارچ حاصل انفجار در روی باند ملاحظه کردم.

خلبان هواپیمای امدادرسان به مردم یمن تصریح کرد: آنها همه ناراحتیشان از این است که چرا ما در مواجهه با دو هواپیمای پیشرفته و تا دندان مسلح لحظه‌ای به خودمان راه نداده‌ایم و همین باعث شد هیبت آنها بشکند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حاضرید بار دیگر برای پرواز به یمن بروید؟ که او گفت: به طور قطع حاضرم این کار را بکنم زیرا این پروازها حاصل اراده ما نیست بلکه حاصل اراده رهبری است که اراده‌شان برای کمک به مردم مظلوم یمن است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff