جای دانش آموزان هرمزگان در خیلی از دانشگاه های کشور خالی است
+ پ -
جای دانش آموزان هرمزگان در خیلی از دانشگاه های کشور خالی است

امام جمعه شهرستان میناب درهمایش بزرگ ۱۳ ساله ها بنام رهروان شهید فهمیده گفت: جای دانش آموزان استان هرمزگان در خیلی از دانشگاه های کشور خالی است، کرسی که اختصاص به دانش اموزان استان هرمزگانی دارد در دانشگاه های معتبر کشور خالی است و دیگران دارند جای ما می نشینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب درهمایش بزرگ ۱۳ ساله ها بنام رهروان شهید فهمیده در محل مصلای امام خمینی(ره) با گرامی داشت یاد و خاطره شهید فهمیده گفت: امروز یکی از مشکلات عمده جامعه بشری الگو نداشتن جوامع است، دین اسلام برای هرجنس و سنی  الگوهای فراوانی دارد، شهید حسین فهمیده یک الگو داشت و آن حضرت قاسم ابن حسن(ع) بود.

 

 

وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) افزود: امام علی (ع) فرمود، ای گروه نوجوانان و جوانان اگر شما دو کار را انجام دهید من شما را بعنوان بسیجی قبول دارم اولا روحیه فتوت و جوانمردی و ادب داشته باشید و دوم حفظ دین خود  با  کسب علم و دانش.

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه ادب داشتن ابعاد مختلف دارد عنوان داشت: ادب ما فقط مخصوص ما نیست شما موظف هستید حرمت خانواده خود را با ادب حفظ کنید، ادب برای انسان لازم و ضروری است خیلی از کارها را نباید بر خلاف ادب انجام دهیم.

 

 

وی ادب در مقابل خدا، پیامبر، امام، معلم، پدر و مادر، همکلاسی، کوچکتر و بزرگتر را نشانه های آداب اسلامی دانست و افزود: بسیجیان واقعی افرادی هستند که کار و خدمت می کنند و هم سر به زیر و ادب بسیار بالایی دارند.

 

 

خطیب جمعه میناب اذعان داشت: شهید فهمیده برای دفاع از انقلاب، نظام و مملکت، خود را در زیر تانک انداخت که کارش فداکارانه و سخت بود، اما بسیجیان و دانش آموزان ما کاری بسیار سخت تر از آن دوران دارند، جنگ نرمی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم به مراتب از جنگ هشت ساله دفاع مقدس سخت تر است این جنگ جنگی است که تا پایان ادامه دارد.

 

 

وی با اشاره به سخن حضرت علی (ع) در خصوص کسب علم و دانش اظهار داشت: ما در دنیا به برکت انقلاب اسلامی جز هشت کشور برتر هستیم و این را باید حفظ کنیم، متاسفانه فضاهای مجازی زمان بسیاری از وقتمان را پر کرده است، همه این مسائل مخصوصا برای نوجوان ما در سر جای خود باید باشد، در فصل درس ما یک وظیفه بیشتر نداریم و آن هم فقط درس است.

 

 

وی کاربرد درست قلم و خودکار را در این زمان کاری سخت تر از کار شهید فهمیده در این زمان دانست و عنوان کرد: همیشه نارنجک کاربرد ندارد کاربرد نارنجک هشت سال است ولی کاربرد قلم همیشگی است، دیدید که دکتر ظریف چطور با علم و دانش خود توانست در مقابل ابر قدرت ها بایستد و تحریم ها را تا نتایج قابل قبولی برساند و این همه از بکارگیری درست علم و دانش بود.

 

 

معتمدی فر با بیان اینکه جایگاه دانش آموزان استان هرمزگان در کشور شناخته نشده است عنوان داشت: متاسفانه جای دانش آموزان استان هرمزگان در خیلی از دانشگاه های کشور خالی است، کرسی که اختصاص به دانش اموزان استان هرمزگانی دارد در دانشگاه های معتبر کشور خالی است و دیگران دارند جای ما می نشینند.

 

 

وی اضافه کرد: امروز شما دانش آموزان دو وظیفه دارید، اول در کسب علم و دانش در این زمان تلاش بسیار انجام دهید تا به جایگاه خود برسید و خوب درس بخوانید و دوم  انسان های مودب حتی نسبت به دشمن خود باشید.

 

 

معتمدی فر در پایان از سپاه ناحیه میناب ، آموزش و پرورش ، بسیج دانش آموزی و دانش آموزان بسیجی ۱۳ ساله شهرستان میناب در برگزاری این همایش تقدیر و تشکر کرد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff