جای خالی مطهری هنوز هم در انقلاب اسلامی احساس می شود/ سیر مطالعاتی کتب مطهری بهتر است یا گرامی داشت استاد
+ پ -
جای خالی مطهری هنوز هم در انقلاب اسلامی احساس می شود/ سیر مطالعاتی کتب مطهری بهتر است یا گرامی داشت استاد

چقدر امروز جای خالی استاد برای وحدت بین حوزه و دانشگاه احساس می شود، وحدتی که پایه گذاری اش را خود در دانشگاه ها آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل ، ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه سه شنبه یازدهم اردیبهشت ماه ۵۸ گروه نادان فرقان علامه شهید استاد مرتضی مطهری را در حالی که از جلسه فکری و سیاسی قصد بازگشت به خانه را داشت ترور کردند و امام امت را داغ دار این یار دیرین خود کردند.

 

مطهری از میان یاران انقلاب رفت و توشه ای را که برای دوستان خود برجای گذاشت ۲۹ مجلد بود که تا کنون از دست نوشته ها و سخنرانی های استاد بیش از ۶۰ عنوان کتاب به چاپ رسیده است. کتبی که قدیمی و تکراری نیست و همه آن ها قابل خواندن و مطالعه است.

 

نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت است تأکید مقام معظم رهبری بر مطالعه این کتب ارزشمند است، به راستی چرا ایشان بر مطالعه آثار علامه مطهری ضرورت می ورزند؟

 

سیر مطالعاتی آثار شهید مرتضی مطهری از مواردی بوده که در استان هرمزگان به توقیات چندانی دست پیدا نکرده است و هنوز جوانان ما شخصیت عمیق و تأثیرگذار مطهری را نشناخته اند.

News78975

شاید باید به مسئولین محترم یادآوری شود به جای گرامی داشت برگزار کردن برای مطهری یک بار هم تلاش کنید تا سیر مطالعاتی آثارش در بین جوانان و دانشجویان رواج پیدا کند. سیری که با کتاب داستان راستان شروع می شود و میتوان از سن نوجوانی آن را آغاز کرد.

 

هرچند گرامی داشت هم به نوبه خود مناسب است اما بهتر این خواهد بود که هزینه های مربوط به این گونه مراسمات خرج معرفی آثار استاد و رواج تفکرات ایشان شود تا بازدهی عمیق و بیشتری داشته باشد.

 

چقدر امروز انقلاب ما به این مطهری ها نیاز دارد، گمان می کنم رهبر انقلاب هم دلش برای یار دیرین امام  و خود تنگ شده باشد. همه ما باید تلاش کنیم تا مطهری زمان خود باشیم، مطهری که اسلام شناس بود، امام شناس بود و در هر جایی که احساس می کرد به حضور او نیاز است خود را می رساند و حامی ولایت فقیه می شد.

 

چقدر امروز جای خالی استاد برای وحدت بین حوزه و دانشگاه احساس می شود، وحدتی که پایه گذاری اش را خود در دانشگاه ها آغاز کرد.

 

به هر حال مطری مزد فعالیت های خود را با نثار خونش و شهادت در راه حق گرفت و پیروز و سربلند از میان ما رفت، آیا ما هم می توانیم این گونه باشیم؟

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff