جای خالی عمق فروچاله های میناب در نمایشگاه مطبوعات تهران

+ پ -
جای خالی عمق فروچاله های میناب در نمایشگاه مطبوعات تهران

مسئولین باید هر چه سریعتر تدابیری برای رفع بحران فروچاله های دشت میناب بیاندیشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب ،از آنجایی که یکی از بزرگترین دغدغه های امروز مردم  شهرستان میناب مشکل بی آبی است اما می بایست تا این دغدغه در قالب یک رسانه در نمایشگاه مطبوعات تهران در تیر رس نگاه مسئولان کشوری قرار داده می شد که متاسفانه به این موضوع پرداخته نشده بود.

در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات که در آبان ماه سال جاری برگزار شد خبرگزاری ها ، نشریات و پایگاه های اطلاع رسانی های با گرایشات مختلف و با سطوح محلی ، منطقه ای و سراسری در قالب یک رزمایش رسانه ای توانمندی ها و معضلات منطقه خود را به نمایش گذاشته بودند .

از آنجایی که شهرستان میناب که از گذشته به خاطر وجود رودخانه های فراوان و پرآب و دشت های حاصلخیزی که زمانی بیشترین محصولات کشاورزی استان را تولید می کرد ، این روزها در بی آبی به سر می برد و نیاز بود تا  در این رزمایش رسانه ای بیشتر به جهان معرفی شود.

مشکل بی آبی و حفر چاه های فراوانی که همواره باعث کاهش شدید ذخایر آب زیرزمینی و فشرده شدن لایه های خاک، پایین رفتن سطح ایستایی آب های زیر زمینی و در نتیجه پیدایش پدیده خطرناک فروچاله ها در سطح دشت های میناب شده است نیازمند رسانه ای کردن بیشتر برای رفع هر چه سریعتر بحران بی آبی در این منطقه می باشد.

استفاده بی رویه از آب و ذخایر زیرزمینی در این شهرستان سبب شده تا دشت های میناب بمیرند، خاک این دشت ها فرسایش یابد و یک بحران زیست محیطی به اسم فروچاله در بیش  ۳۰ روستا رسوخ کند .

در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات تهران نه تنها جای بیلبورد فروچاله ها و نشستی پیرامون این پدیده زیست محیطی با مسئولان کشوری خالی بود بلکه  فقط تنها به گوشه ای از این بحران فقط با تابلو نوشته ای به نام « میناب زنده می ماند» توسط اعضای مطبوعاتی میناب تنها با عکس گرفتن در کنار مسئولین و انتشار در فضای مجازی و رسانه ای کردن خود اکتفا می شد.

در این رزمایش رسانه ای غرفه هایی با نشان فرهنگ بومی و محلی آن منطقه چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کرد اما جای فرهنگ بومی و محلی با آداب و سنن مردم میناب  و نشانی از عمق فروچاله های دشت میناب در این رزمایش مطبوعاتی خالی از لطف بود.

انتهای پیام/ز

یادداشت:موسی زاهدی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff