جایگاه عمل به تکلیف و وظیفه شرعی در حوادث واقع از اندیشه های امام راحل است
+ پ -
جایگاه عمل به تکلیف و وظیفه شرعی در حوادث واقع از اندیشه های امام راحل است

کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی بندر لنگه گفت: جایگاه عمل به تکلیف و وظیفه شرعی در حوادث و واقع از اندیشه های امام راحل است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ، مهدی علی نژاد،کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی بندر لنگه به مناسبت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت :با اندکی تامل در سیره حضرت امام می توان به دست آورد که ایشان هیچ گاه راضی نبودند که دین تنها به معنای احکام فردی تبلیغ شود وابعاد دیگر دین مورد غفلت قرار گیرد.در حرکت های رسول خدا دیانت و سیاست لازم ملزوم یکدیگر وهریک از آن دو در خدمت دیگری بوده است تا انسانهارابه صلاح وسعادت واقعی برساند.

علی نژاد تصریح کرد:حضرت امام دربیان این واقعیت و ارائه تفسیر دقیقی از سیاست می فرمایند:« سیاست این است که جامعه را هدایت کند و راه ببرد تمام مصالح جامعه رادرنظربگیرد وتمام ابعاد انسان وجامعه را در نظر بگیرد، واینها راهدایت کند به طرف آن چیزی که صلاحشان هست، صلاح ملت هست، صلاح افراد هست واین مختص به انبیاست. دیگران این سیاست را نمی توانند اداره کنند)).

وی  گفت:یکی دیگر از ابعاد شخصیت امام راحل(ره) که می توان آن را اساس و زیر بنای خصلت های دیگرامام نیز به شمار آورد، جایگاه عمل به تکلیف و وظیفه شرعی در حوادث واقع و شناخت وظایف مهم و استراتژیک از دیدگاه ایشان است. ایشان درسی از سیره خدا(ص) فرا گرفته بودند وآن عمل به تکلیف شرعی بود. آنچه را وظیفه احساس می کرد به هیچ وجه، در انجام آن کوتاهی نمی کرد.

علی نژاد افزود: ترس از کشته شدن در قاموس زندگی ایشان راه نداشت.:«همه ما مامور به ادای تکلیف و وظیفه ایم نه مامور به نتیجه. هیچ وقت هم از جنگ و….از این ارعابهایی که اینها می کنند. نباید بترسیم، چرا بترسیم؟ برای اینکه ما تکلیف داریم عمل می کنیم و ما حقیم وقتی که حق هستیم چرا بترسیم؟

وی خاطر نشان کرد: الگو گرفتن از زندگی و اندیشه امام راحل راهگشا و کلید حل مسائل امروز دنیای اسلام است امروزه شاهد جنگ افروزی عده ای از قدرت طلبان هستیم که اندیشه ای امام می تواند ما را در کمک به مظلوم یاری رساند.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff