جان کری در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار آزادی جاسوس سیا در ایران شد
+ پ -
جان کری در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار آزادی جاسوس سیا در ایران شد

جان کری وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری مداخله‌جویانه آزادی «امیر میرزایی حکمتی» که به جرم «جاسوسی برای سیا» در حال گذراندن حبس در ایران است را خواستار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری مداخله جویانه، خواستار آزادی جاسوسی سیا از زندانهای ایران شد.

«امیر میرزایی حکمتی» ۲۸ ساله، سال ۱۳۹۰ به جرم جاسوسی برای سازمان سیا و نهادهای اطلاعاتی آمریکا بازداشت شد و بعد از اعتراف در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شد که حکم وی بعداً به ۱۰ سال زندان تقلیل یافت و او در حال گذراندن حبس خود است.

مقامات آمریکایی از شخص باراک اوباما و دیگر مقامات این کشور، همواره در اظهارنظرهایی مداخله‌جویانه خواستار آزادی وی از زندان شده‌اند، امروز جمعه جان کری وزیر خارجه این کشور بازهم خواستار آزادی وی از زندان شد.

در بیانیه منتشر شده توسط کری «به مناسبت چهارمین سالگرد زندانی شدن» امیر میرزایی حکمتی منتشر شده آمده است:‌ «ما خواست خود از دولت ایران برای آزادی امیر بر اساس دلایل انسان دوستانه را تکرار می‌کنیم».

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما همچنین از دولت ایران می‌خواهیم ئکه سعید عابدینی و جیسون رضائیان را آزاد کرده و برای برای اطلاع از وضعیت رابرت لوینسون با ما همکاری کند».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff