1

جان باختن ۱۳ نفر و بستری شدن ۲۵۱ بیمار جدید در هرمزگان/ تاخیر در تزریق دوز دوم برخی از واکسنها، باعث کاهش اثربخشی دوز اول واکسن نمی شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به  جان باختن ۱۳ نفر و بستری شدن ۲۵۱ بیمار جدید کرونایی در استان گفت: جان باختگان ۷ آقا و ۶ خانم در بازه سنی ۲۹ تا ۹۸ سال و از بندرعباس، قشم، بندرخمیر، کیش، رودان، میناب و بستک بودند.

نوروزیان عنوان کرد: با بستری شدن ۲۵۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل بستری‌ها به هزار و ۲۹۷ نفر رسید.

وی افزود: اکنون ۱۴۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۵ نفر از آن‌ها وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه تاخیر در تزریق دوز دوم برخی از واکسنها، باعث کاهش اثربخشی دوز اول واکسن نمی شود، اظهار کرد: افرادی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند برای دریافت دوز دوم منتظر دریافت پیامک باشند.

نوروزیان گفت: گاهی ممکن است به علت تاخیر در واردات واکسن به کشور ، تزریق دوز دوم با تاخیر انجام شود.

وی بیان کرد: مردم از بابت این تاخیر نگرانی نداشته باشند چراکه فاصله تزریق دو دوز در برخی از واکسن‌ها در بازه زمانی متفاوت تعریف شده کمترین و بیشترین مثلا فاصله دو دوز واکسن ها میتواند از ۴ تا ۸ هفته و یا حتی تا ۱۲ هفته نیز متغیر باشد و این موضوع در تاثیرگذاری این واکسن‌ها تغییری ایجاد نمی‌کند مثل واکسنهای استرازنکا و اسپوتنیک.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان متذکر شد : همه افراد حتی افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/