جانبازان اسطوره های ماندگار و سند های افتخار دوران دفاع مقدس هستند
+ پ -
جانبازان اسطوره های ماندگار و سند های افتخار دوران دفاع مقدس هستند

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان گفت: جانبازان اسطوره های ماندگار و سند های افتخار دوران دفاع مقدس هستند که در جنگ تحمیلی با تاسی از ائمه اطهار و شهدای کربلا از یکدیگربرای شهادت سبقت می گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، مراسم روز جانباز ، با حضور دستگزین مدیر کل بنیاد هرمزگان ، فرماندار ، مسئولین و جانبازان سرافراز شهرستان حاجی آباد با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد .

دستگزین مدیرکل بنیاد هرمزگان با تبریک میلاد پرچمدار بزرگ کربلا حضرت ابوالفضل (ع) روز جانبازو همچنین گرامیداشت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر قهرمان بر همه عرصه ایثار و شهادت گفت : سوم خرداد یادآور رشادتها و حماسه هایی است که جاودانه است و هیچگاه از خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد .
دستگزین افزود : در عملیات پیروزمندانه بیت المقدس استان هرمزگان ۶۳ شهید تقدیم نظام مقدس ایران اسلامی کرد که بالاترین آمارتشییع شهدا در استان۳۳ شهید در هشت سال دفاع مقدس بود .
وی با بیان اینکه جانبازان اسطوره های ماندگار و سند های افتخار دوران دفاع مقدس هستند که در جنگ تحمیلی با تاسی از ائمه اطهار و شهدای کربلا از یکدیگربرای شهادت سبقت می گرفتند، اظهار کرد : به برکت جانفشانی های این عزیزان است که میهن عزیزمان ایران در بالاترین سطح اقتدار و عزت وامنیت در منطقه قرار دارد .
دستگزین ایستادگی ملت قهرمان ایران در برابر تحریمهاو زورگویی های دشمنان غربی را خاری در چشم و گلوی استکبار دانست و تصریح کرد : دشمن به هر طریقی سعی دارد وحدت و انسجام این ملت را از بین ببرد و به این یقین رسیده است که با حمله نظامی این کار میسر نیست و تجربه هشت سال دفاع مقدس ایران اسلامی در مقابل دنیا آن را به اثبات رسانده است .
وی با تقدیراز همسران جانبازان که ایثارگرانه در برابر مشکلات و عوارض جانبازی این عزیزان با صبر و استقامت پا به پای این اسوه های ایثارهمراه و همقدم هستند خاطرنشان کرد : خدمت به این عزیزان پاداشی بس بزرگ دارد و نعمتی است که باید خداوند را به خاطر ارزانی داشتن آن شکر گزار بود .
عباسپور جانباز و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و نماینده جانبازان شهرستان حاجی آباد با بیان خاطراتی از دوران حماسه و ایثار، در خصوص مشکلات جانبازان و ایثارگران آن شهرستان مطالبی عنوان کرد .
جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد نیز در ادامه با تجلیل از فداکاری و ایثارگری جانبازان گرانقدر گفت : همیشه باید قدردان ایثارگران و جانبازان باشیم و اگرتمام تلاش و همت خود را بکار بگیریم تا بتوانیم تمامی مشکلات این قشر عزیز را مرتفع نمائیم ، حتی نتوانسته ایم لحظه ای از سختی ها ی این بزرگواران را در جنگ تحمیلی و تحمل عوارض جانبازی بعد از جنگ را جبران کنیم .
وی گفت : جانبازان پیام رسان شهدای نقاب در خاک کشیده ایران اسلامی هستند و باید فرصت و فرهنگ سازی لازم جهت انتقال پیام های شهدا به جوانان ، نسل های بعدو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراهم شود .

مراسم جشن باشکوه روز جانباز دوشنبه شب ۴ خرداد ۹۴با حضور مسئولین استانی و شهرستان حاجی آباد و خانواده های ایثارگردر مجتمع تفریحی اداره زندان شهرستان حاجی آباد برگزار شد .

این مراسم با اجرای گروه نمایش طنز ، مداحی، پخش کلیپ و در پایان ضیافت شام به پایان رسید .

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff