تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 483736
تاریخ انتشار:جمعه ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه هرمزگان مطرح شد؛

جامعه ای که تفکر غدیری داشته باشد زیر بار ظلم نمی رود/ جایگاه مسئولیتی نباید موجب غفلت و فراموشی خدمت به مردم شود

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های عبادی و سیاسی نماز به مهمترین مسائل روز  کشور، منطقه و جهان اشاره کردند.

جامعه ای که تفکر غدیری داشته باشد زیر بار ظلم نمی رود/ جایگاه مسئولیتی نباید موجب غفلت و فراموشی خدمت به مردم شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های عبادی و سیاسی نماز به مهمترین مسائل روز  کشور، منطقه و جهان اشاره کردند.

بندرعباس: جامعه ای که تفکر غدیری داشته باشد زیر بار ظلم نمی رود

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در بندرعباس، در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به جایگاه علمای دین در جامعه، اظهار کرد: برخی از مردم نام علمای بزرگ را می دانند اما ضرورت کار آنها را درک نمی کنند و آن کس که خودشان بزرگ بدانند را بزرگ می شمارند و به گونه ای ذهن کوچک خود را معیار سنجش حق و باطل می دانند.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر واقعه غدیر، تصریح کرد: حدیث غدیر، عدله اثبات حقانیت امام علی (ع) است و این روز تنها از آن شیعیان و یا مسلمانان نیست بلکه عیدی جهانی و مختص بشریت است.

نعیم آبادی افزود: علت بی توجهی غیر مسلمانان به این روز ریشه در عدم موفقیت مسلمان در معرفی امام علی (ع) به عنوان اسوه ای نیکو دارد؛ اگر امام علی (ع) به درستی به جهانیان معرفی شوند تمام قلب ها پدیرای عدالت و حقانیت ایشان خواهد شد.

وی با اشاره به بدون مرز بودن حقانیت، عنوان کرد: حقیقت و حقانیت مرزی ندارد و این تعصب است که مانع بروز حقیقت می شود، ما باید با تلاش برای ترجمه سخنان مولا امیرالمومنین (ع) این مرزهای کذایی را در هم شکنیم چرا که این مصیبت تعصب از سران فاسد سرچشمه می گیرد.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر ثمرات تفکر غدیری، اظهار کرد: زمانی که نبی اکرم (ص) دست امام علی (ع) را بالا میبرد یعنی بهترین فرد در فضایل اخلاقی را به جامعه بعد از خود معرفی می کرد و جامعه ای که این تفکر را داشته باشد به هیچ وجه زیر بار ظلم افرادی همچون رضا شاه نمی رود.

نعیم آبادی با بیان اینکه غدیر راهنمای ادامه راه جامعه اسلامی است، گفت: غدیر بیان می کند شخصی که در زمان غیبت مسئولیت جامعه اسلامی را بر عهده میگیرد نیازمند داشتن صفاتی چون حضرت علی (ع) است.

وی با اشاره به سالروز مبارزه با استعمار، تصریح کرد: روزی انگلیس اختیار دنیا را در دست داشت و در چپاول بی رقیب بود و پس از افول این قدرت ظالم آمریکا ظهور کرد و ملت ما باید آن چنان این شیطان را در هم بکوبد که استعمارگر دیگری توان سر بلند کردن نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه با اشاره به فساد دستگاه ها، خاطرنشان کرد: هیچ جامعه ای از شر افراد فاسد در امان نبوده است اما نباید فساد یک فرد را به فساد آن دستگاه مربوط کرد و به گونه ای باید گوش قاضی فاسد را پیچاند نه دستگاه قضا را،چرا که فرزندان انقلاب تمام تلاششان را در جهت مبارزه با فساد انجام می دهند.

کیش: جایگاه مسئولیتی نباید موجب غفلت و فراموشی خدمت به مردم شود

حجت الاسلام سید حسین شاهچراغی امام جمعه موقت کیش در خطبه های عبادی سیاسی  این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی با تقدیر از برگزاری باشکوه جشن های عید غدیر در جزیره کیش و با تبریک سالروز تشکیل قرارگاه خاتم الانبیاء و تقدیر از حضور پرسنل پدافند هوایی کیش در نماز جمعه یاد و خاطره شهدای  نیروی هوایی و پدافند هوایی را گرامی داشت و اظهار کرد: هر چه داریم از برکت  و ایثار شهداست.

وی در خصوص درخواست های یکی از جانبازان مقیم کیش که درخواست رسیدگی از مسئولان کرده و با وجود پیگیری های بسیار پاسخ مناسبی دریافت نکرده و دچار مشکلات مالی و وضعیت زندگی نامناسبی است افزود: از مسئولان درخواست می شود که به درخواست  و وضعیت این جانباز و دیگر درخواست های مشابه رسیدگی شود زیرا ما نه تنها امنیت امروز بلکه نفس کشیدن خود را مرهون جانبازی و ایثار این عزیزان هستیم.

خطیب جمعه موقت کیش همچنین با گرامی داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب در رابطه با این دو شهید اشاره کرد و افزود: امام راحل(ره) در سال ۶۵ در دیدار با هیئت دولت در خصوص این دوشهید فرمودند«  آقای شهید رجایی و آقای باهنر این طور نبوده که ریاست در آن ها تاثیر کرده باشد؛ آن ها در ریاست تاثیر کرده بودند؛ یعنی آن ها ریاست را آورده بودند زیر چنگ خودشان، ریاست، آن ها را نبرده بود تحت لوای خودش، و این یک درسی است که انسان باید از اینها یاد بگیرد».

وی با بیان اینکه شهیدان و رجایی مقهور و تسلیم ریاست نشده و زیر چتر ریاست نرفته و آن را کنترل کرده بودند افزود: برخی با یافتن کوچکترین جایگاه و مسئولیتی خود را می بازند و فریبت پست و مقام را می خورند و از خدمت به مردم غافل می شوند.

حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به فرموده امام رحمت الله علیه در رابطه با مردمی بودن شهیدان باهنر و رجایی ، شهید بهشتی و شهدای محراب تاکید کرد و افزود : ارزش آن ها به فرموده امام خمینی (ره)  به مسئولیت و دستگاهی که در آن قرار داشتند نبود بلکه ارزش آن ها به مردمی بودن و خدمتی که برای مردم ارائه می کردند بود.

وی تصریح کرد: همه مسئولین در هر جایگاه به عنوان مسئول و مدیر قرار دارد باید توجه داشته باشد که نباید جایگاه مسئولیتی وی را از خدمت به مردم غافل سازد.

امام جمعه موقت کیش با محکوم کردن اعمال تروریستی در سال های پیروزی انقلاب که موجب به شهادت رسیدن نزدیک به ۱۷ هزار نفر از مردم عادی تا مسئولان ارشد کشوری توسط منافقان کوردل و با حمایت استکبار شد به روز مباهله اشاره کرد و افزود: در این روز حقانیت اهل بیت (ع) در مقابل مسیحیان نجران به اثبات رسید.

وی با تبریک ولادت امام موسی کاظم(ع) هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به شیعیان جهان صله رحم را از سفارشات آن حضرت عنوان کرد که موجب طول عمر می شود.

خطیب جمعه موقت کیش در فرازی دیگر از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش: با اشاره به اینکه تبعیت از هوی نفس انسان را به بیراهه سوق می دهد افزود: حضرت علی(ع) در سخنانی به کوفیان فرمودند: شما اسوه و الگوی ملت های دیگر هستید اما از دو چیز برای شما می ترسم؛ تبعیت از هوی نفس و آرزوهای دور و دراز.

وی خاطرنشان کرد: به فرموده امیرالمومنین (ع)، تبعیت از هوای نفس انسان را از پیمودن راه حق باز می دارد و آرزوهای طولانی وی را از یاد مرگ و آخرت غافل می کند.

پارسیان: نقشه راه غلط است، استیضاح وزیر چیزی را عوض نمی کند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با تبریک عید غدیر گفت: در مقابل جریان غدیر همواره دو جریان قرار داشته است، مروجان اسلام سلفی که غدیر را صرفا به موضوع شیعی تبدیل کردند در حالی که غدیر یک مساله اسلامی است و احیا حاکمیت اسلام است.

میرزایی، گروه دوم را طرفداران اسلام سکولار دانست و تاکید کرد: آنهایی که دین را از دخالت در حکومت کنار می گذارند در حالی که غدیر مبلغ اسلام سیاسی است.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به استیضاح و برکناری برخی مسئولان، اظهار کرد: استیضاح برای بهبود وضعیت موجود است اما آیا با رفتن یک وزیر و آمدن وزیر دیگر شرایط بهتر می گردد؟ مادامی که نقشه راه غلط باشد به نقطه مطلوب نمی رسیم.

وی، در تشریح نقشه راه دولت، تصریح کرد: این که چشم امید دولت به چند کشور بد نام و بد عهد دنیا باشد و از ظرفیت های عظیم داخلی غافل گردد، یک نگرانی را به وجود می آورد، لذا این نقشه باید تغییر کند.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکید مجدد معظم له به تلاش در برطرف کردن مشکلات اقتصادی و استفاده از نظرات اقتصاددانان گفت:دولت باید از کسانی که نسخه غلط اقتصادی را برای آنها پیچیدند فاصله بگیرد.

میرزایی، با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند؛ هیچ بن بستی در مسیر اداره اقتصاد در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: حفظ منافع و عزت ملی را پای میز مذاکره با بد عهدان بین الملی از بین نبرید.

خطیب نماز جمعه پارسیان، به جلسه سوال از ریاست محترم جمهوری و حضور در مجلس شورای اسلامی اشاره و تاکید کرد: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند این جلسه نشان از اقتدار نظام اسلامی است، اقدام مجلس نشان داد که با وجود برخی انتقادها، می تواند در راس امور باشد و جلسه آرام نمایندگان و رئیس دولت با وجود موضوع چالش برانگیز ، تجلی بخش وحدت مسئولان کشور بود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با توجه به شایعات اخیر در خصوص اتباع عراقی در مشهد گفت: شکی نیست یک توطئه هدفمند بعد از شکست داعش در عراق و کینه از شکل گرفتن ارتباط صمیمی دو ملت و دقیقا اربعین و وحدت میلیونی شیعیان دو کشور هدف گرفته شده است.

وی با اشاره به عناصر خود فروخته وابسته به صادق شیرازی در عراق و حرکت در جهت تفرقه، ادامه داد:ملت ایران و عراق در مقابل این توطئه هوشیار باشند.

امام جمعه پارسیان با اشاره به شهادت شهید رجایی و باهنر و هفته دولت از زحمات دولتمردان برای رسیدگی و برطرف کردن مشکلات و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت شهرستان قدردانی کرد.

میرزایی، برگزاری جشن برداشت خرما و اهمیت به صنایع دستی را کار پسندیده دانست و تاکید کرد: بهبود کیفیت این جشنواره در سال های آتی مد نظر قرار بگیرد.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با انتقاد از تغییر نام زیبای خلیج فارس در بلوار منتهی به ساحل، اظهار کرد: کمیته نام گذاری و تطبیق شهرستان موضوع تغییر نام خلیج فارس را بررسی و به مردم گزارش دهند.

امام جمعه پارسیان از مسئولان بهداشتی و جهاد کشاورزی در خصوص استفاده از کود مرغی در زمین های کشاورزی و شروع بیماری های مرتبط با آن و بوی نامطبوع و آزار دهنده تذکر داد.

رودان: طرح سئوال از رییس جمهور تجلی وحدت مجلس شورای اسلامی را نشان داد

حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی شهرستان با اشاره به بازتاب سئوال نمایندگان مجلس از رییس جمهور در جامعه اسلامی اظهار کرد: نمایندگان با توجه به مشکلات اقتصادی کشور با طرح سئوال از رییس جمهور، تجلی مجلس شورای اسلامی را نشان دادند و یک سری از امیدها را در جامعه بوجود آوردند.

امام جمعه رودان افزود: یک چهارم از نمایندگان مجلس که از حزب مخالف دولت بودند از جواب رییس جمهور قانع نمی شوند در اینجا دفاع حزبی نبود بلکه تجلی وحدت بین دولت و مجلس بود و با قرارگرفتن مجلس در راس امور مملکت، مردم سالاری دینی نمایان می شود.

حجت الاسلام دُری ادامه داد: در این شرایط حال کشور وحدت خیلی مهم است و دشمنان ما شمشیر تیز کردند که با کوچکترین بهانه و اختلاف در کشور، آن را بزرگ و مملکت را به آشوب بکشانند.

وی تصریح کرد: پاسخ رییس جمهور به سئوالات نمایندگان قانع کننده نبود و دولت قبل از اینکه نمایندگان بخواهند وزراء کم کار را استیضاح کنند آنها را برکنار و تیم اقتصادی قوی تعیین کند.

خطیب جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار عدالت، پاکدامنی و مردم سالاری را از ویژگی های جامعه علوی عنوان کردند و افزودند: همانطور که حضرت علی(ع) دلسوزانه برای مردم کار انجام میدادند مسئولات دولتی هم دلسوزانه نسبت به مردم و مستضعفین تلاش کند و با باید شبانه روزی و جهادگونه مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

امام جمعه رودان اضافه کرد: هفته دولت فرصت مناسبی است که مسئولان عملکرد خود را تا اینجا از سال را ارزیابی کنند و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و برطرف کنند.

وی افزود: با توجه به بیانات معظم له اگر برجام نتواند منافع ملی ما را تامین کند آن را کنار خواهیم گذاشت و مذاکره با مسئولان آمریکا هیچ وقت نخواهیم کرد.

حجت الاسلام دُری با اشاره به کار خوب قوه قضائیه در محاکمه اخلالگران اقتصادی به صورت آشکار خاطرنشان کرد:اگر کسی بخواهد خلافی انجام و به اقتصاد کشور ضربه وارد کند آبرویش ریخته شود برای دیگر خلافکاران بازدارنده خواهد شد و ان شاالله این کار ادامه دار باشد.

 

بشاگرد: دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند

حجت الاسلام علی بهروزه، امام جمعه شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به بیان فراز هایی از خطبه غدیرخم، اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل این روز بزرگ فرمان خداوند بر ولایت امام علی (ع) است.

امام جمعه شهرستان بشاگرد افزود: «ولایت» از اصلی ترین موضوعات دوره ما است که در رأس حکومت ایران اسلامی سلاله حضرت زهرا (س) قرار دارد و سخنان ایشان در میان سران بسیاری از کشور های دنیا حتی دشمنان ما جایگاه ویژه ای دارند.

بهروزه در ادامه با اشاره به نقش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار گرفتن این نهاد در سطح شهرستان دغدغه و مطالبه تمام مردم و مسئولان می باشد که عهده دار بخش مهمی از مسئله تولید و اشتغال است.

وی تصریح کرد: نیاز است مسئولانی استانی و کشوری با اختصاص اعتبارات لازم جهت ایجاد زیر ساخت های لازم، این نهاد در شهرستان دایر و در جهت تولید و اشتغال منطقه گام های لازم را بردارد.

امام جمعه بشاگرد با اشاره به خباثت های انگلیس در طول تاریخ، اظهار کرد: زمانی که از روسیه و آمریکا خبری نبود، تمام درگیری و فتنه بین مسلمانان از جانب انگلیس ایجاد می شد که اکنون هم در کنار ابر قدرتان جهان در زمینه ظلم به مظلومان نقش پر رنگی دارد.

بهروزه یادآور شد: بنیان خانواده، یکی دیگر از مسائل قابل بحث و مهم در جامعه اسلامی است که دلیل وجود بیشتر مسائل در میان کودکان و قشرجوان در تمام زمینه های زندگی نشأت گرفته از کاستی ها کانون خانواده است.

وی به هدف قرار گرفتن این سنگر مهم تربیتی توسط دشمن اشاره کرد و گفت: تفکر بحران جمعیت که از یک تفکر و جناح خاص در دهه هفتاد در کشور شایع شد ضربات جبران ناپذیری به بنیان خانواده با آزادی های افراطی وارد کرده است.

امام جمعه بشاگرد خاطر نشان کرد: استفاده ابزاری از قشر زن و دختر در اداره های دولتی و شرکت های خصوصی از دیگر نمونه این آسیب ها بود که خیانت بزرگی به بنیان خانواده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=483736
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل