جاذبه های شگفت انگیز جنگل های حرا از دریچه دوربین
+ پ -
جاذبه های شگفت انگیز جنگل های حرا از دریچه دوربین

جنگل‌های زیبای حرا با کیلومترها امتداد در دریا جاذبه زیبای گردشگری را خلق کرده اند به گونه ای که وجود لک‌لک‌ها، خرچنگ‌ها، لاک‌پشت‌ها و مرغابی‌های پناه گرفته در آن، زیبایی‌اش را دوچندان می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  لوار، جنگل‌هایی که کیلومترها در دریا امتدادیافته اند و لک‌لک‌ها، خرچنگ‌ها، لاک‌پشت‌ها و مرغابی‌های پناه گرفته در آن زیبایی‌اش را دوچندان می‌کنند، نام این جنگل زیبا، جنگل حراست. نام علمی‌اش (Avicennia Marina) است و حدود ۳ تا ۶ متر رشد می‌کند.

بافت ساقه، تنه و ریشه این درخت به‌گونه‌ای است که آب‌شور دریا را تصفیه و مواد موردنیاز آن را جذب و بقیه مواد را دفع می‌کند. برخی بومیان بندر خمیر اعتقاددارند حرا درختی افسانه‌ای است که از اشک چشم روییده است.

به گفته کاظم شریفی مدیر محیط زیست این شهرستان جنگل های  حرای منطقه خمیر و قشم با وسعت ۱۰۰ هزار هکتار در دو مکان حرا و خور خوران تحت مدیریت اداره حفاظت محیط، حفاظت می شوند.

بندر خمیر در ۸۵ کیلومتری غرب هرمزگان و در امتداد سواحل نیلگون خلیج‌فارس واقع‌شده است. خیلی از هم‌وطنانمان این شهر را به‌عنوان دروازه ورود جزیره قشم می‌شناسند و همه‌ساله صدها مسافر از طریق اسکله بندر پل به قشم سفر می‌کنند.اما در سواحل این شهر کوچک بندری جنگل‌های سبز زیبایی در دل آب‌های شور دریا شما را حیرت‌زده می‌کند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff