جاذبه های بندرلنگه در انتظار طرح جامع گردشگری
+ پ -
جاذبه های بندرلنگه در انتظار طرح جامع گردشگری

بندرلنگه و بندرکنگ با برخورداری ازظرفیت های بسیاری در زمینه های گردشگری اما متسفانه ازداشتن امکانات مورد نیاز برای توسعه گردشگری محروم مانده است که لازمه برون رفت از وضع نامطلوب فعلی اجرای کامل طرح جامع گردشگری بندرلنگه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مروارید نیوز؛  اگر چه هرگاه موضوع گردشگری و صنعت توریسم در کشور به میان می آید کمتر نامی از بندرلنگه و بندرکنگ که قدمت هر کدام بین ۲۵۰۰و۲۰۰۰هزارساله است شنیده می شود اما چرا این موضوع را باید در جایی غیر از نبود جاذبه های گردشگری در این استان جستجو کرد.

 

 

بندرلنگه عروس خلیج فارس و بندر مروارید ایران با توجه به مجاورت و موقعیت جغرافیایی خاص که دارد و اتصال دهنده چندین محور مواصلاتی اصلی در کشور است اما متسفانه ازداشتن امکانات مورد نیاز برای توسعه گردشگری محروم مانده است .

 

 

بندرلنگه و بندرکنگ با وجود برخورداری ازظرفیت های بسیار در زمینه های گوناگون گردشگری مانند سواحل زیبا ،جلوه ها و چشم اندازهای بکر طبیعی و مکان های تاریخی و باستانی ، زیرساخت های اقامتی،تفریحی و رفاهی مناسب برای گردشگران در بندرلنگه وجود ندارد موضوعی که موجب گردیده این منطقه ازکشور با وجود ظرفیت های کم نظیر درحوزه گردشگری همواره کارکرد عبوری خود را برای مسافران و گردشگران حفظ کند و جاذبه های آن ناشناخته باقی بماند .

 

مزایای گوناگون جذب گردشگری در ابعاد داخلی و خارجی بر هیچکس پوشیده نیست ، ایجادفرصت های شغلی ، گردش سرمایه و به دنبال آن رونق اقتصادی از مزایایی است که در سایه توسعه این صنعت نصیب مناطق هدف گردشگری میشود ازاینرو کارشناسان از صنعت توریسم با عنوان فراصنعت و صنعت پاک یاد می کنند با این وصف که تسریع در روند موانع توسعه گردشگری بندرلنگه ضروری تر ازگذشته به نظر میرسد ، موضوعی که بدون شک مهمترین پیش نیاز آن ، تدوین واجرای طرح جامع گردشگری بندرلنگه است که به موجب آن میتوان با نیازسنجی علمی به برنامه ریزی های دقیق ، هدفمند وجامعی برای زیر ساخت های توسعه گردشگری بندرلنگه وبندرکنگ رسید.

 

 

آنچه مسلم است برون رفت از وضع نامطلوب فعلی درحوزه گردشگری بندرلنگه نیازمند آزمایش تخصصی معرفی شایسته جاذبه های گردشگری و ایجاد تاسیسات اقامتی و رفاهی مناسبی است . لازمه این همه نیز اجرای کامل طرح جامع گردشگری بندرلنگه است.

 

 

مساله ای که تعامل و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دیگرسازمانها و نهادهای مرتبط باسازمان میراث فرهنگی استان را طلب می کند تا.بندرلنگه و بندرکنگ جایگاه و رتبه شایسته تری را درحوزه گردشگری به خود اختصاص دهد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff