جاده های ترک خورده قشم حکایتی ازبی تدبیری مسئولان / مردم غرب جزیره همچنان چشم انتظارند
+ پ -
جاده های ترک خورده قشم حکایتی ازبی تدبیری مسئولان / مردم غرب جزیره همچنان چشم انتظارند

امروزه مسئله راه درهرمنطقه به عنوان یکی از مهترین شاخصه هایی است که نمی توان از نقش آن در فرایند توسعه شهرصرف نظر کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، داود سلمانی ، یکی از گردشگران که به این مسیر ناهموار در غرب جزیره قشم سفر کرده بود درگفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، جاده های ترک خورده قشم را حکایتی ازبی تدبیری مسولان جزیره دانست و افزود : از پارک زیتون قشم برای سفر یک روزه به روستاهای قشم و دیدن جنگل های حرا از سمت جاده سوزا حرکت کردیم که بعد از میدان فرودگاه چاله چوله های جاده ها شروع شد .

 

 

وی می گوید : از روستای گورزین که عبور کردیم انگار که لاستیک ماشین پنچر شده بود به راننده گفتم فکر می کنم لاستیک ماشین باد ندارد راننده که به این جاده ها عادت کرده بود به حرف من خندید و گفت جاده های برون شهری قشم همین است !

 

 

این گردشگر با بیان اینکه اگرمیدانستم جاده های غرب جزیره چنین است به این سفر یک روزه نمی رفتم ، گفت : جزیره قشم با وجود درآمد بالا ، جاذبه های گردشگری و سواحل بکر جای سوال دارد که چرا یک جاده در خور شان ندارد ؟ آیا مردم و مسافران به آسایش و امنیت جاده ای نیاز ندارند ؟

 

 

 

 

جاده روستای گورزین تا دورترین نقطه جزیره (روستای باسعدو) شاهد جاده ناهموار و ترک خورده هستیم که عمر آن تقریبا بالای  ۲۵ سال است و تا کنون اقدام لازم و درخور توجه جهت آسفالته نمودن این جاده اصلی انجام نشده است خودروهای مسافری و باری که در این مسیر تردد دارند با مشکل  و خطرات احتمالی فراوانی مواجهند .

 

 

اهالی این منطقه مکاتبات و پیگیر های فراوانی را هم جهت بهسازی و ترمیم اساسی و اصولی  آن انجام داده اند اما تا کنون این پیگیری ها به نتیجه نرسیده است و همچنان مشکل جاده اصلی در غرب جزیره با مشکلات متعددی مردم این خطه را کلافه کرده است .

 

 

باتوجه به اینکه بیشترین آثار بکر و طبیعی ژئوپارک قشم مانند جنگلهای حرا، غارهای نمکدان ، کوههای زیبا ، تنگه چاهکوه و غیره  نیز درغرب جزیره واقع هستندمسئولین سازمان منطقه آزاد قشم، فرمانداری و اداره راه و شهرسازی باید توجه جدی به این مسئله داشته باشند چراکه دوری مسافت و محرومیت این خطه نباید موجب غفلت از رسیدگی به مشکلات راه های غرب جزیره شود .

 

 

امید است ” همانطور که برای تعمیرو بازسازی خیابانهای شهرقشم اقداماتی انجام شد از طرف مسئولین بودجه ای نیزبرای تعمیراین راه اختصاص یابد تا آرزوی اهالی غرب جزیره قشم برای داشتن یک جاده ومسیراستاندارد و ایمن تحقق یابد و شاهد رونق و پیشرفت روستاهای انتهایی جزیره قشم که مردمانی دریادل و صیادانی زبردست و خونگرم هستند باشیم .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff