جابجایی ۵ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی/صادرات ۲,۵ میلیون تن کالای غیرنفتی از بزرگترین بندر تجاری ایران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اله مراد عفیفی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به شعار رونق تولید اظهار کرد: طی فروردین ماه سال جاری در مجموع چهار میلیون و ۹۶۱ هزار و ۵۹۷ تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را دو میلیون و ۵۱۱ هزار و ۷۸۳ تن عنوان کرد و گفت: سهم عمده عملیات صورت گرفته با رقم سه میلیون و ۸۰ هزار و ۹۷۴ تن، مربوط به کالاهای غیر نفتی و یک میلیون و ۸۸۰ هزار و ۶۲۳ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.                       

عفیفی پور حجم واردات غیرنفتی طی فروردین ماه از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور را ۳۷۵ هزار و ۱۷۵ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۳,۵ درصدی داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت ۶۰ هزار و ۵۱۹ تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ ۱۰۸ هزار و ۵۴۲ تن از اینگونه کالاها طی نخستین ماه فصل بهار سال جاری خبر داد و عنوان کرد: طی این مدت، ۶۰۴ هزار و ۷۴۰ تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه سال جاری یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۸۸۳ تن فرآورده نفتی در قالب رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شده است، خاطر نشان کرد: از مجموع ۲۸۶ فروند شناوری که طی فروردین ماه به این بندر تردد داشته  ۲۴۹ فروند، بالای هزار تن و ۳۷ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

انتهای پیام/