ثبت ۲ هزار و ۴۸۸ ولادت در ۹ ماهه امسال شهرستان رودان
+ پ -
ثبت ۲ هزار و ۴۸۸ ولادت در ۹ ماهه امسال شهرستان رودان
رییس اداره ثبت احوال رودان خبر داد:

ثبت ۲ هزار و ۴۸۸ ولادت در ۹ ماهه امسال شهرستان رودان

رییس اداره ثبت احوال رودان از ثبت ۲ و هزار و ۴۸۸ مورد ولادت در ۹ ماهه امسال در شهرستان رودان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرتضی عباس نسب در گفت و گو با خبرنگار  رودان نیوز؛ضمن گرامیداشت هفته ثبت احوال مهمترین هدف اداره ثبت احوال را ثبت کامل وقایع حیاتی در شهرستان دانست و اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال تعداد چهار هزار و ۴۲ وقایع حیاتی در شهرستان رودان به ثبت رسیده است.

وی افزود: از مجموع وقایع ثبت شده در شهرستان رودان ۲ هزار و ۴۸۸ مورد مربوط به ثبت واقعه ولادت بوده است.که یک هزار و ۲۴۷ مورد از آن متعلق به تولد نوزادان پسر و یک هزار و ۲۴۱ مورد مربوط به تولد نوزادان دختر بوده است که بیش از ۹۹ درصد ولادت ها در مهلت قانونی ۱۵ روز از تاریخ ولادت به ثبت رسیده اند.

رییس اداره ثبت احوال رودان تصریح کرد: ۵۹ مورد از ولادت ها در شهرستان رودان چند قلوزایی شامل ۲۸ مورد دو قلوزایی و یک مورد نیز سه قلوزایی می باشد.

عباس نسب در عنوان کرد: از مجموع وقایع ثبت شده ۴۱۲ مورد مربوط به واقعه وفات،۹۵۰ مورد مربوط به واقعه ازدواج و ۱۹۲ مورد مربوط به واقعه طلاق بوده است.

وی میانگین سن ازدواج در مردان را ۲۶٫۵۲ درصد و میانگین سن ازدواج بانوان در این شهرستان را ۲۱٫۹۷ درصد اعلام کرد.

رییس اداره ثبت احوال رودان با اشاره به نام هایی که بیشترین انتخاب راداشتند، مطرح کرد: مهدی، محمدرضا، امیر علی، علی اصغر، حسین، زینب، زهرا، فاطمه زهرا، معصومه و فاطمه بیشترین نام هایی است که مردم رودان در ۹ ماهه امسال برای فرزندان خود انتخاب کرده اند.

وی با اعلام صدور چهار هزار جلد شناسنامه مکانیزه، ثبت ۱۳ هزار و ۲۲۰ درخواست کارت ملی هوشمند، صدور هفت هزار و ۸۱۲ فقره کارت ملی، ثبت ۲۹ مورد درخواست تغییر نام، ثبت ۴۵ مورد درخواست تغییر نام خانوادگی و صدور ۵۵۰ گواهی وفات را بخشی از عملکرد ثبت احوال شهرستان رودان در ۹ ماهه امسال دانست.

عباس نسب با اشاره به برنامه های اجراء شده در هفته ثبت احوال اضافه کرد:گزارش عملکرد در خطبه های نماز جمعه،تخیف پیش ثبت نام کارت ملی برای شهروندان در هفته ثبت احوال،سخنرانی در جمع دانش آموزان در خصوص نگهداری از اسناد هویتی واقدام به موقع جهت تعویض شناسنامه،دیدار با امام جمعه و دیدار با خانواده شهداءو جانبازان ثبت احوال و همچنین غباررویی گلزار شهداء را از مهمترین برنامه های اجرا شده در این هفته نامید.

رییس اداره ثبت احوال رودان در پایان با چند توصیه به مردم خاطر نشان کرد: در حفظ و صیانت از اسناد و مدارک سجلی خود شامل شناسنامه و کارت ملی کوشا باشند و این اسناد مهم که مبنای صدور سایر اسناد می باشد را در اختیار دیگران قرار ندهندو نسبت به ثبت به موقع وقایع حیاتی اقدام کنند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff