ثبت ۲۲۹ فقره پرونده مرتبط به جرائم قاچاق کالا و ارز/بیکاری عامل گرایش جوانان به قاچاق است
+ پ -
ثبت ۲۲۹ فقره پرونده مرتبط به جرائم قاچاق کالا و ارز/بیکاری عامل گرایش جوانان به قاچاق است

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان بندرلنگه گفت: : در ۵ ماهه نخست سال جاری در حوزه کالا و خدمات، تخلفات بهداشتی و قاچاق کالا و ارز، ۴۳۹ فقره پرونده وارد و از این میزان پرونده، ، ۲۲۹ فقره پرونده مربوط به جرائم قاچاق کالا از جمله سیگار، البسته و موبایل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی منصوری رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان بندرلنگه و غرب هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز اظهارداشت : وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی را رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه است که این اداره در سه حوزه وظایف خود را انجام می دهد.

وی رسیدگی به تخلفات اعم از گران فروشی، کم فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت قوانین نظام صنفی و اجحافی که از سوی برخی صنوف در حق مصرف کنندگان انجام می شود را از جمله وظایف این اداره عنوان کرد.

منصوری افزود: شهرستان بندرلنگه با توجه به موقعیت مرزی و جغرافیایی خود با معضل قاچاق روبروست، از این رو توجه ویژه ای دررسیدگی به پرونده های وارده در این شهرستان وجود دارد، به گونه ای که با تلاش های صورت گرفته کلیه پرونده های ورودی از ابتدای امسال مختومه و اکثریت آرای صادره اجرا گردیده است .

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان بندرلنگه ادامه داد: : در ۵ ماهه نخست سال جاری در حوزه کالا و خدمات، تخلفات بهداشتی و قاچاق کالا و ارز، ۴۳۹ فقره پرونده وارد از این میزان پرونده، ، ۲۲۹ فقره پرونده مربوط به جرائم قاچاق کالا از جمله  سیگار، البسته و موبایل است.

وی بیشترین پرونده های ورودی را قاچاق سیگار عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات موجود به روی آوردن جوانان به قاچاق ، بیکاری جوانان است.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد:: در حوزه اشتغال متاسفانه هنوز نتوانستیم ظرفیت‌های شغلی ایجاد کنیم و این مسئله باعث شد بسیاری از جوانان به کارهای کاذب مانند قاچاق مواد مخدر و کالا روی آوردند . که انتظار می رود تسهیلات اشتغال ارائه شود که بهترین راه پیشگیری است .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff