تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 347449
تاریخ انتشار:یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس اداره آموزش و پرورش کیش خبرداد:

ثبت نام در مدارس دولتی رایگان و کمک های مردمی اختیاری است/هیچ یک از معلمان و اولیا مدارس حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند/ افزایش ۱۲ کلاس درس در سال تحصیلی جدید

رئیس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: ثبت نام در مدارس دولتی رایگان بوده و خانواده ها به میزان توانایی و با میل و رغبت می توانند از مدارس حمایت های مادی و غیر مادی داشته باشند.

ثبت نام در مدارس دولتی رایگان و کمک های مردمی اختیاری است/هیچ یک از معلمان و اولیا مدارس حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند/ افزایش ۱۲ کلاس درس در سال تحصیلی جدید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، هانی معلمی، رئیس اداره آموزش و پرورش کیش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با تقدیر از حضور رسانه ها در اطلاع رسانی اظهار کرد: حضور رسانه در کنار مسئولان موجب می شود تا ضعف ها و قوت ها شناخته شده و با برطرف کردن ضعف ها نقاط قوت برجسته تر شده و رشد و ترقی در حوزه های مختلف آموزشی افزایش یابد.

رئیس آموزش و پرورش کیش  در خصوص میزان هزینه های ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی و غیر دولتی گفت: مدارس دولتی طبق قانون حق دریافت هیچ گونه هزینه ای بابت ثبت نام از اولیا دانش آموزان ندارند و اولیا طبق خواست، میل و علاقه خود می توانند در اداره مدارس مشارکت داشته و کمک های مالی به مدارس در حد توان خود داشته باشند و تعیین مبلغ جهت دریافت کمک های مردمی از اولیا غیر قانونی بوده و خانواده ها می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی مراتب را به مسئولان گزارش کنند.

معلمی ادامه داد: اگر چه انتظار می رود خانواده با توجه به نیاز مدارس در این حرکت خیرخواهانه و کمک به مدارس در راستای کیفیت بخشی حامی آموزش و پرورش باشند.

وی افزود: مدارس غیر دولتی نیز بر طبق مصوبه ابلاغ شده می توانند شهریه های ثبت نامی را دریافت کرده و مطابق با هرسال و برابر افزایش نرخ مصوب از خانواده ها شهریه بگیرند.

رئیس آموزش و پرورش کیش تفاوت هزینه شهریه در مدارس غیر دولتی جزیره کیش نسبت به سرزمین اصلی را بابت تفاوت در  ارائه خدمات و کیفیت آموزشی عنوان کرد و اظهار کرد: با توجه به هزینه هایی که مدارس غیر دولتی نسبت به سرزمین اصلی در جزیره کیش دارند تفاوت به میزان مشخصی وجود دارد اما هزینه های خارج از عرف قابل قبول نبوده و در صورت مشاهده به این گونه موارد رسیدگی خواهد شد.

وی در رابطه با مدارس نمونه دولتی نیز گفت: ابلاغیه جدیدی در رابطه با هزینه شهریه مدارس نمونه دولتی اعلام نشده و نرخ دریافت شهریه ها تا اعلام ابلاغیه جدید همانند سال پیش است و در صورت ابلاغ نرخ جدید موارد به مدیران مدارس اعلام می شود تا به اطلاع خانواده های دانش آموزان برسد.

معلمی در خصوص  پذیرش در مدارس نمونه دولتی و تیز هوشان بیان کرد: با توجه به میزان جمعیت در جزیره کیش، ایجاد مدرسه تیزهوشان امکانپذیر نیست و آزمون مدارس نمونه دولتی نیز همانند سال های گذشته برگزار شده و دانش آموزان منتخب در مدارس ثبت نام می شوند اگر چه نسبت به سال گذشته درصدی از سهیمه کیش کاهش یافته که در تلاش هستیم تا این میزان بازگردانده شود.

وی با اشاره به وضعیت مدارس در جزیره کیش گفت: هر سال در جزیره کیش ما با افرایش جمعیت روبرو هستیم به همین دلیل سالانه با کمبود کلاس به خصوص در دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه و تراکم جمعیت در این مدارس مواجه می شویم .

معلمی ادامه داد: در سال گذشته با ساخت دو مدرسه تلاش شد تا بار مدارس پر تراکم کم شود اما با این وجود هنوز هم تعداد زیادی کلاس کم داریم.

رئیس آموزش و پرورش کیش تصریح کرد: برای کاهش بار مدارس در سال جدید تصمیم بر این است که ۱۲ کلاس جدید بر حسب میزان افزایش جمعیت در مدارس به صورت پراکنده ساخته شود که جانمایی صورت گرفته و دستورات صادر شده و امید است که عملیات اجرایی به زودی آغاز شود.

وی همچنین در رابطه با ساخت مدارس جدید و با بیان اینکه دانش آموزان هنرستانی در یک شیفت عصر نیز در حال تحصیل هستند گفت: از سال گذشته قرار بر ساخت یک هنرستان در صفین و یک مدرسه ۱۸ کلاسه در منطقه نوبنیاد بوده که امید است در سال جدید عملیات اجرایی این مراکز آموزشی آغاز شود.

رئیس آموزش و پرورش کیش تاکید کرد: با توجه به اینکه در پایه های ششم و نهم تغییر پایه و انتخاب رشته داشته و برنامه های بسیاری برای هنرستان کیش در نظر گرفته شده انتظار می رود تا در راستای اجرای طرح های توانمند سازی دانش آموزان برای ورود به جامعه امکانات لازم در مقطع هنرستان و جذب بیشتردانش آموزان امکان پذیر شود.

کمبود فضاهای نماز خانه و کتابخانه در برخی از مدارس و قرار گرفتن این فضاها در اختیار کلاس ها  یکی از مشکلاتی است که هانی معلمی نیز بر آن تاکید دارد اما وی در توضیح این مورد افزود: به دلیل افزایش جمعیت در برخی مدارس مجبور شدیم تا این فضاها را در اختیار کلاس های درس قرار دهیم و برای رفع این مشکل به دستور مدیرعامل سازمان در مقرر شده است تا مجتمع های آموزشی با استاندارهای لازم و فضاهای مورد نیاز ساخته شود

وی تاکید کرد:  هزینه های مقطعی تنها موجب تقسیم منابع می شود و تصمیم بر این است تا با تجمیع منابع و جلوگیری از هزینه های پراکنده ساخت مجتمع ها با سرعت بیشتری صورت گیرد و امید است با توجه به اینکه مجتمع آموزشی جانمایی شده، نقش ها طراحی و ماکت نیز رونمایی شده است ساخت این مراکز به زودی در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

رئیس آموزش و پرورش کیش همچنین بیان کرد: اگر این امکان فراهم شود تا ساخت مجتمع های آموزشی به صورت فاز بندی اجرا شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد مشکلات با سرعت بیشتری مرتفع خواهد شد.

معلمی در رابطه با بازسازی و نوسازی در مدارس و اینکه برخی اوقات با آغاز سال تحصیلی همچنان مدارس در حال تعمیر و بازسازی هستند اظهار کرد: تلاش می شود تا اقدامات بازسازی و تعمیرات سال جدید تحصیلی در شهریور ماه آغاز شده و پایان یابد تا همزمان با بازگشایی مدارس فعالیت های ساخت و ساز پایان گرفته باشد تا دانش آموزان و اولیاء مدارس با مشکلی روبرو نشوند.

تجهیزات مورد نیاز مدارس کیش به گفته رئیس آموزش و پرورش کیش به سازمان اعلام شده و تا آغاز سال تحصیلی اقدامات لازم در این رابطه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات مدارس متعلق به شخص نبوده و بیت المال است و باید سالیان متمادی مورد استفاده قرار گیرد بر استفاده صحیح از آن ها تاکید کرد و افزود: تجهیزات مورد نیاز در کلاس هایی که جدید ساخته خواهد شد و تجهیزات مستهلک شده صورت برداری شده و به سازمان منطقه آزاد کیش اعلام شده است اما با توجه به اینکه آنچه در مدارس مورد استفاده قرار می گیرد متعلق به همه و بیت المال است امید است تا دانش آموزان و اولیا مدارس در نگهداری هرچه بهتر آن ها بکوشند.

معلمی در رابطه با طرح هر سال هر دانش آموز یک مهارت گفت: این طرح از سال گذشته اجرایی شده و در چند رشته دانش آموزان دختر و پسر بسته به علایق خود در طرح شرکت کرده و خروجی خوبی را شاهد بودیم و در سال جاری نیز با حمایت اولیا مدرسه و خانواده ها و اعلام علاقمندی از دانش آموزان طرح به شکل بهتری اجرا خواهد شد.

وی شناخت استعدادهای دانش آموزان را از مواردی دانست که تلاش شده تا با راه اندازی پژوهش سرای دانش آموزی مورد بررسی قرار گیرد و اظهار کرد: پژوهش سرای کیش با هدف شناخت استعدادهای دانش آموزان و نخبه پروری در حال راه اندازی است و در این مسیر برای موفقیت هر چه بیشتر نیاز است تا دانش آموزان و خانواده ها نیز با مسئولان آموزش و پرورش همکاری کنند.

معلمی در ادامه افزود: در سال جدید در نظر داریم از ظرفیت های مدارس در راه اندازی این مرکز استفاده کنیم زیرا بسترهای لازم برای راه اندازی آن به تنهایی برای مدیر این مرکز امکان پذیر نبود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه های اداره این مرکز باید توسط مدیر مرکز تهیه و پرداخت شود تاکنون در راه اندازی آن تاخیر بوجود آمده و امید است با حمایت های مردم و مسئولان در بخش های مختلف شاهد راه اندازی این مرکز و کشف و شناخت استعدادهای جوانان و نوجوانان جزیره کیش در رشته ها و شاخه های مختلف تحصیلی باشیم.

رئیس آموزش و پرورش کیش با تقدیر از دانش آموزان جزیره کیش به قبولی تعدادی از دانش آموزان با رتبه های بالا در کنکور ۹۵ اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۵ دانش آموز در کنکور ۹۵ رتبه زیر ۲ هزار کسب کرده اند و در میان این افراد رتبه های تک رقمی و دو رقمی هم وجود دارد.

وی همچنین در رابطه با لباس فرم دانش آموزان بیان کرد: با توجه به اینکه در دوسال گذشته لباس فرم دانش آموزان تغییر نکرده خانواده ها در تهیه لباس فرم با مشکلی روبرو نخواهند شد زیرا هم تولیدی ها لباس در کیش وجود دارند که به کیش وندان خدمات ارائه می دهند و هم خانواده ها می توانند به صورت شخصی برای خرید پارچه و دوخت لباس فرم برای فرزندان خود اقدام کنند.

معلمی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تنبیه بدنی در مدارس گفت: طبق قانون هیچ یک از معلمان و اولیا مدارس حق تنبیه بدنی دانش آموزان را نداشته و در صورت مشاهده موارد اینچنینی خانواده ها می توانند مراتب را به مسئولان اداره آموزش و پرورش کیش اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی را بر عهده دارد و دانش آموزان امروز، آینده سازان فردای میهن اسلامی هستند از خانواده ها درخواست کرد تا با همراهی و همدلی با آموزش و پرورش بار عظیم تعلیم و تربیت را با هم به دوش کشیده و در این مسیر پر پیچ و خم آموزش و پرورش را تنها نگذارند.

رئیس آموزش و پرورش کیش تاکید کرد: برای ایجاد بستر و شرایط خوب باید همه دستگاه ها و مردم از آموزش و پرورش حمایت کنند زیرا آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری پر سود در راه رشد و توسعه برای آینده فرزندان و میهن اسلامی مان است.

وی همچنین به خانواده ها توصیه کرد تا ثبت نام فرزندان خود را به تاخیر نیاندازند زیرا در این صورت آمار واقعی دانش آموزان در دست نبوده و برنامه ریزی برای انسجام کلاس ها، نیاز سنجی فضای آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی مشکل آفرین خواهد بود.

هم اکنون در جزیره مرجانی کیش بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در ۴۷ مدرسه دولتی و غیر دولتی در حال تحصیل هستند.

جزیره کیش با مساحت ۹۱ کیلومتر در میان آب های نیلگون خلیج فارس دارای ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر در سال از قطب های گردشگری ایران اسلامی است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=347449
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,794 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی