ثبت نام برای خرید اقساطی خودرو از ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت/ پارکینگ خودروسازان خالی می‌شود؟
+ پ -
ثبت نام برای خرید اقساطی خودرو از ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت/ پارکینگ خودروسازان خالی می‌شود؟

بر اساس گزارش وزارت صنعت پس از تنها ۴ روز از آغاز طرح خرید خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، تا ظهر پنج شنبه ۸۶ هزار و ۴۰۰ خودرو ثبت نام شده است، این در حالی است که آمارهای خودروسازان حاکی از ثبت نام بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو بی‌مشتری در پارکینگ خودروسازان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  پس از گذشت تنها ۴ روز از آغاز طرح خرید خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، تا ظهر پنج شنبه ۸۶ هزار و ۴۰۰ خودرو ثبت نام شده است.

این گزارش حاکی است در این مدت ۴۷ هزار ۷۳۰ دستگاه خودرو از گروه صنعتی ایران خودرو و ۳۸ هزار و ۶۰۰ خودرو متعلق به گروه خودروسازی سایپا بوده است.

بنابراین گزارش ، بیشترین ثبت نام متعلق به پراید با ۲۰ هزار دستگاه و پژو ۴۰۵ با ۱۶ هزار دستگاه بوده است.

وزارت صنعت اعلام کرد در هفته آینده آمار دقیقتری از نوع خودروهای ثبت نامی، ارزش ریالی و دیگر اطلاعات مربوط به این طرح منتشر می شود.

این در حالی است که خودروسازان برای تکمیل سبد عرضه خود محصولاتی چون تندر ۹۰ آنهم با تقاضای بالا در طرح را گنجانده‌اند که تعهدات قبلی خودروسازان برای فروش هنوز اجرایی نشده است و مشخص نیست دو خودروساز بزرگ چگونه می خواهند در طرح فروش فوری که البته مهلت تحویل در آن از یک ماه به دو ماه افزایش یافته،عمل کنند.

هم اکنون ایران خودرو روزانه ۱۰۰۰ دستگاه و سایپا ۸۰۰ دستگاه انواع محصول خود را تولید می‌کنند.

بر اساس این گزارش شرکت‌های خودروساز اما آمار بالاتری از وزارت صنعت را برای پیش فروش خود با وام ۲۵ میلیون تومانی اعلام کرده‌اند. شرکت ایران خودرو در پایان چهارمین روز اجرای طرح خبر داد ۵۲ هزار و ۹۰۰ نفر پیش‌ثبت‌نام داشته است که از این رقم ۴۱ هزار و ۳۵۰ نفر وجوه خود را واریز کرده‌اند.

شرکت سایپا نیز اعلام کرد تا دیروز ۴۹ هزار و۷۰۰ خودرو فروخته است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff