ثبت نام اعتکاف در شهرستان رودان آغاز شد/۱۰مسجد میزبان معتکفین در ایام اعتکاف خواهند بود
+ پ -
ثبت نام اعتکاف در شهرستان رودان آغاز شد/۱۰مسجد میزبان معتکفین در ایام اعتکاف خواهند بود

رئیس سازمان تبلیغات رودان گفت: از ۱۴ فروردین امسال ثبت نام اعتکاف در رودان آغاز شده و تا ۳۱ فروردین ادامه خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار رودان نیوز، گفت: سنت اعتکاف یکی از سنت های اسلامی و عرفانی است که از زمان پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین شروع شده و ادامه پیدا کرده است و مومنان با معتکف شدن درمساجد با خدای خود دردل و از خداوند متعال طلب بخشش می کنند و زنگالهای گناه را از جسم و جان خودشان می زدایند.

 

هاشمی با بیان اینکه سنت اعتکاف بغیر از ماه رجب مربوط به ماههای دیگر هم می شود، اظهار کرد: سه روز سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب به ایام البیض معروف است، روزهایی که مهمانان خدا در مساجد جسم و جانشان را از گناه و آلودگی پاک می کنند.

 

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، الحمدالله سنت اعتکاف در سرتاسر ایران اسلامی برگزار می شود و در شهرستان رودان هم هر سال باشکوه و عضمت، با استقبال بیشتر جوانان برگزار می شود.

 

رئیس سازمان تبلیغات رودان با اشاره به اینکه از ۱۴ فروردین امسال ثبت نام اعتکاف در رودان شروع شده و تا ۳۱ فروردین ادامه خواهد یافت، ادامه داد: مکان ثبت نام اداره تبلیغات اسلامی شهرستان است و بنابه تصمیم ستاد اعتکاف شهرستان سن ثبت نام کنندگان چه خواهر و یا برادر باید از ۱۸ سال به بالا باشد و هزینه ثبت نام برای هر نفر ۴۰هزار تومان تعیین شده است که این مبلغ برای تهیه افطار و سحری خود معتکف می باشد.

 

حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه  اداره تبلیغات اسلامی فقط برنامه های فرهنگی معتکفین را پوشش می دهد، اضافه کرد: تشکیل حلقه های معرفتی در بین معتکفین، بیان احکام ، روش، زمان شروع و پایان اعتکاف و همچنین اعزام مبلغ روحانی به مساجدی که مراسم اعتکاف برگزار می شود از جمله برنامه هایی است که توسط  این اداره برنامه ریزی و انجام می شود.

 

وی همچنین گفت: از طلبه های حوزه علمیه برادران و نرجسیه خواهران رودان هم در برگزاری مراسم اعتکاف استفاده می شود.

 

سیدهاشمی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰تا مسجد در شهرستان رودان مراسم اعتکاف برگزار کردند، گفت: امسال هم ۲ تا مسجد در حوزه شهر، یکی مسجد جامع شهرستان با ظرفیت ۵۰۰ نفر ، برای خواهران در نظر گرفته شده است و دیگری مسجد حضرت ابوالفضل(ع) با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای برادران اختصاص یافته است، ودر دیگر بخش ها هم از جمله بیکاه، برنطین، جغین، رودخانه، مراسم اعتکاف برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff