ثبت قانونی 929 وفات طی هشت ماه نخست امسال در میناب
+ پ -
ثبت قانونی ۹۲۹ وفات طی هشت ماه نخست امسال در میناب

رئیس ثبت احوال میناب از ثبت قانونی ۹۲۹ فقره وفات طی هشت ماه امسال در میناب خبرداد و گفت: بیشترین ثبت مرگ و میر مربوط به پسر ها بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نصرت عسکریان رئیس ثبت احوال شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: آمار ثبت شده وفات طی هشت ماه نخست امسال۹۲۹ نفر بوده که نسبت به ثبت ۸۴۱ وفات طی سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس ثبت احوال شهرستان میناب افزود: بیشترین مرگ و میر ثبت شده مربوط به پسر ها با میانگین۳۸۱ نفر در مناطق شهری و ۱۶۹ نفر در مناطق روستایی بوده است که نسبت به ثبت ۵۰۳ وفات طی سال گذشته افزایش داشته است .

وی همچنین از ثبت قانونی۳۷۹ وفات در بین دختران طی هشت ماه امسال در میناب خبرداد و گفت: از این تعداد ۲۴۹ وفات در مناطق شهری و ۱۳۰ وفات در مناطق روستایی بوده است.

عسکریان خاطر نشان کرد: به لحاظ سلامت بهداشت و درمان، و آموزش های لازم توسط نهادهای زیربط از میزان مرگ و میر ها در مناطق شهری با ثبت ۶۳۰ وفات طی امسال نسبت به ۷۱۹ نفر در سال گذشته کاسته شده است.

رئیس ثبت احوال میناب گفت: متاسفانه مرگ و میر در مناطق روستایی با ثبت ۲۹۹ وفات طی امسال نسبت به ۱۲۲ ثبت قانونی وفات در سال گذشته با افزایش آمار همراه بوده است.

وی نرخ مرگ و میر در شهرستان را ۴ و نیم در هزار  دانست و گفت: ۹/۹۹ درصد مرگ و میرها در مهلت قانونی ۱۰ روز به ثبت رسیده که در مدت مشابه سال گذشته ۹۹ درصد بوده است.

عسکریان بیشترین علت فوت،پیری، و کهولت سن با ۳۲۶ مورد،بیماریهای قلب و عروقی ۱۷۷ مورد و حوادث غیر عمدی ۶۹ مورد خبرداد.

انتهای پیام/ز

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff