ثبت بيشترين تخلف سرعت غيرمجاز در محور درگهان- لافت/ خودورهای سواری 72درصد از تخلفات جاده ای هرمزگان را تشکیل می هند
+ پ -
ثبت بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز در محور درگهان- لافت/ خودورهای سواری ۷۲درصد از تخلفات جاده ای هرمزگان را تشکیل می هند

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان هرمزگان با بیان اینکه بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز در محور درگهان(قشم)- لافت به ثبت رسیده است ، اظهار کرد:۷۲درصد از تخلفات را خودورهای سواری و ۱۶درصد از آمار تخلفات جاده ای را کامیون ها به خود اختصاص داده اند.

علیرضا مجرد، مدیرکل حمل ونقل وپایانه های استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال ۲۵میلیون و ۵۰۰هزار تردد در محورهای اصلی استان صورت گرفته است، گفت: وسایل نقیله سبک با بیش از ۱۸میلیون تردد سهم ۶۷درصدی را داشته و وسایل نقلیه سنگین با هفت میلیون تردد سهم ۳۳درصدی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس به بندر شهید رجایی (تقاطع غیر هم سطح) و بلعکس می باشد.

مجرد با بیان اینکه بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز در محور درگهان(قشم)- لافت  به ثبت رسیده است ، اظهار کرد: ۴۱ درصد از وسایط نقلیه ای که از سمت قشم به لافت تردد می کردند و ۳۹درصد  از وسایط نقلیه ای که از سمت لافت به قشم در حال حرکت بوده اند آمار متخلفین را تشکیل می دهند همچنین محور منوجان – دهبارز ۲۴رصد تخلف سرعت غیر مجاز داشته اند.
وی تصریح کرد: ۷۲درصد از تخلفات را خودورهای سواری و ۱۶درصد از آمار تخلفات جاده ای را کامیون ها به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل حمل ونقل وپایانه های  هرمزگان با اشاره به میزان وررود وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی اصلی استان را در ایام تعطیلات عید سعید فطر تاکید کرد:۵۲۸هزارو ۱۹۴ تردد در محورای استان صورت گرفته که از این میزان ۳۹۴ هزارو ۷۵۹ تردد مربوط به وسایل نقلیه سبک و ۱۳۳ هزارو ۴۳۵ تردد مربوط به وسایل نقلیه سنگین اعلام شده همچنین حجم وسایل نقلیه ورودی بر استان  ۸۴ هزار ۴۸۶ خودرو و حجم وسایل نقلیه خروجی از استان را  ۸۸ هزار و ۴۶۰ بوده است.

 

وی یادآور شد : در سه ماهه نخست سال جاری ۴۱ هزار و ۲۵۱ سفر ناوگان عمومی تعداد ۲۷۰ هزارو ۳۱۲ نفر مسافر را جابجا کرداند که از سهم ۴۱ هزارو ۲۵۰ سفر ۶۲درصد سفرهای درون استانی و ۳۸درصد سفرهای برون استانی اعلام و از ۳۱۲ هزار و ۲۷۰ نفر- مسافر ۳۷/۵ درصد مسافر درون استانی و ۶۲/۵درصدمسافر بیرون استانی جابجا شده است.

مجرد با تاکید بر اهمیت کنترل دقیق تخلفات حمل بار و مسافر در راستای کاهش تصادفات و جلوگیری از سوء استفاده ها در خصوص انتقال محصولات توسط رانندگان و شرکتهای حمل بار و مسافر ،تصریح کرد: برای کنترل بیشتر بر محور های مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی استان سه تیم گشت نامحسوس و نظارتی در استان راه اندازی شده که در محور های شهید میرزایی گلوگاه، ایست و بازرسی کنجی محور جاده ای کهورستان، لار مستقر و کنترل های جاده ای بر عملکرد شرکت های حمل و نقل و رانندگان صورت می گیرد.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان خاطرنشان کرد: با فعالیت شبانه روزی این تیم ها عملکرد مطلوب در کشف اسناد جعلی و غیر معتبر را شاهد بوده ایم که در سه ماهه نخست  ۹ شرکت  با ۱۸۱ نفر راننده متخلف به  کمیسیون مربوطه  معرفی شده اند .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff