ثبات اقتصادی لازمه رشد سرمایه گذاری/اقتصادبکر ایران فرصتی طلایی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است

+ پ -
ثبات اقتصادی لازمه رشد سرمایه گذاری/اقتصادبکر ایران فرصتی طلایی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است

معاون رئیس بانک مرکزی ثبات و آرامش را لازمه رشد سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی کشور دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، پیمان قربانی ،معاون اقتصادی بانک مرکزی شامگاه دوشنبه در آئین افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هشتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری با اشاره به اینکه در اوایل دولت نرخ تورم بالای ۴۵ درصد بود و پیش بینی وضعیت اقتصادی به دلیل نوسانات ارز ممکن نبود گفت: اما خوشبختانه با سیاست های پولی، مالی و انضباطی که دولت در پیش گرفت نرخ تورم کاهش یافته و تک رقمی شد.

وی با تاکید بر اینکه برای داشتن یک بازار تک نرخی با ثبات باید نرخ تورم پایین باشد افزود: آخرین نرخ تورم در مهرماه ۸/۷ اعلام شده است که در دستاورهای کنترل تورم چشمگیر بوده و محافل داخلی و خارجی به آن اذعان دارند.

قربانی با بیان اینکه بانک مرکزی به هیچ عنوان به رشد اقتصادی بی توجه نبوده است اظهار کرد: ایده تورم زدایی با سیاست های مناسب همزمان با رشد اقتصادی از مسائلی است که بانک مرکزی به آن توجه ویژه دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ رشد اقتصادی کشور مثبت بود اما به دلیل شوک اقتصادی کاهش قیمت نفت لطمه دید بیان کرد: با وجود شرایط بوجود آمده بانک مرکزی از بی ثباتی بازار ارز جلوگیری کرد و ایران تنها کشور در منطقه بود که توانست با حفظ ذخایر خود کمترین آسیب و کاهش در ارزش پولی داشته باشد.

قربانی ادامه داد: در بعد فعالیت های پسا برجام هم حرکت های خوبی صورت گرفته و ۶۱۴ مورد روابط کارگزاری با شرکت های خارجی برگزار شده و بانک مرکزی در تلاش است تا با بانک های بزرگ جهان همکاری کرده و مشکلات مالی و مطالبات را حل و فصل کند.

وی تصریح کرد: اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر در منطقه بهشتی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تلقی می شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی تاکید کرد: در چند سال اخیر شاهد حضور ضعیف سرمایه گذاران خارجی بوده ایم که امید می رود در آینده نزدیک با حرکت ها و سیاست های تنظیمی دولت شاهد رونق در این بخش نیز باشیم.

هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی شامگاه دوشنبه با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز به کارکرد.

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff