تیم مذاکره‌کننده دیپلماسی تهاجمی در پیش گیرد نه تدافعی/ عکس‌العمل قانونی مجلس در صورت عدم لغو تحریم‌ها و پذیرش بازرسی‌ نظامی
+ پ -
تیم مذاکره‌کننده دیپلماسی تهاجمی در پیش گیرد نه تدافعی/ عکس‌العمل قانونی مجلس در صورت عدم لغو تحریم‌ها و پذیرش بازرسی‌ نظامی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تیم مذاکره‌کننده به هیچ وجه نباید بازرسی از مراکز نظامی را در مذاکرات بپذیرد و چنانچه این امر محقق نشده و تحریم‌ها به صورت یکجا لغو نشود، مجلس عکس‌العمل قانونی در این باره نشان خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد اسماعیل کوثری در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (یکشنبه۳۱ خرداد ۹۴)، با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران گفت: شهید چمران کسی بود که برای کمک به مظلومین جهان و به ویژه محرومین جنوب لبنان و جنوب کشور از همه مسئولیت‌های دنیایی خود گذشت و همه آنها را پشت سر نهاد تا با‌ این مردم همسنگر شده و در مقابل ظالمینی چون رژیم اشغالگر قدس و ارتش بعث عراق بایستد و جان خود را فدا کند تا من و شما امروز مسئولیت بپذیریم.

وی ادامه داد: مسئولیت بگیریم به ملت خودمان و آزادی‌خواهان جهان خدمت کنیم نه اینکه مانند بعضی از مسئولین بریده و دنیاطلب راه امام را به صورتی منحرف و در زمین استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل بازی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر در زندگی مدیریتی خود شهید چمران و شهدای غواص را الگو قرار داده‌ایم یا اینکه خواسته‌ایم نردبان ساخته و از شهدا بالا برویم تا چند روزی بیشتر در مسئولیت دنیایی خود باقی بمانیم.

کوثری خاطرنشان کرد:‌ این روزها در ماه رمضان شاهد ریختن بمب از سوی مدعیان دروغین خادمین حرمین شریفین با حمایت و کمک مدعیان دروغین حقوق بشر یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر مردم مظلوم یمن هستیم و متأسفانه در این میان سازمان ملل نظاره‌گر است و خم به ابرو نمی‌آورد و با گستاخی تمام در مذاکرات ژنو برای نمایندگان واقعی ملت یمن هم شرط می‌گذارند.

وی ادامه داد: ننگ بر شما که می‌خواهید با این تفکر نظم نوین جهانی را بر ملت‌ها پیاده کنید آیا شما جز جنایت و کشتار و چپاول کار دیگری بلد هستید. آیا شما بویی از انسانیت برده‌اید که چنین ادعایی دارید؟ پس باید مسلمانان و آزادیخواهان جهان در برابر این مدعیان دروغین حقوق بشر به پا خیزند و با آنها مبارزه کنند که جز مبارزه راه دیگری باقی نمانده تا برای همیشه عزتمند باقی بمانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: متأسفانه دولت تمام تلاش خود را به مذاکرات هسته‌ای معطوف داشته و سایر مسائل خارجی و مشکلات داخلی را فرع بر آن قرار داده و سؤال از دولت این است که چرا تا به این حد به آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی خوشبین هستید و چرا اینها را همه کاره و کدخدای دنیا می‌دانید مگر امام نفرمود که آمریکا شیطان بزرگ است و و رابطه ما با این کشور رابطه گرگ و میش است.

کوثری اضافه کرد: اگر می‌گویید زمان عوض شده با صراحت اعلام کنید تا مردم تکلیفشان را بدانند و اینها همه در صورتی است که همان راه امام عزیز است که مقام معظم رهبری نیز ادامه دهنده آن راه است. و کار را به خوبی مدیریت می‌کند و مردم هم همین را می‌خواهند.

وی افزود: در مذاکرات هسته‌ای باید محکم و با صلابت مانند شهدای غواص که دست بسته حاضر نشدند تسلیم شوند حاضر شویم ملت می‌خواهد که تیم مذاکره‌کننده کشورمان مانند رزمندگان که در نوک پیکان با استکبار جهانی می‌جنگیدند عمل کند و دیپلماسی تهاجمی را در پیش گیرد نه دیپلماسی تدافعی را.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: سؤال اینجاست که چرا ۱+۵ با رژیم اشغالگر قدس که ۲۰۰ الی ۲۵۰ کلاهک اتمی دارد برخوردی ندارد اما ایران اسلامی که حتی قبول ندارد که یک کلاهک اتمی داشته باشد تحت فشار می‌گذارند و انتظار این است  تیم مذاکره‌کننده که مورد حمایت ملت عزیز ایران است به هیچ وجه نباید بپذیرد که اماکن نظامی مورد بازدید قرار گیرد و دانشمندان ما در دسترس طرف مقابل قرار گیرد و باید تحریم‌ها به طور یکجا لغو شود و توسعه و تحقیقات هسته‌ای از فردای توافق ادامه پیدا کند که در غیر این صورت توافق مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود و حتماً مجلس عکس‌العمل قانونی نشان خواهد داد.

کوثری خاطرنشان کرد: به دولت این تذکر را می‌دهم که حقوق معسرین رزمنده را هرچه زودتر پرداخت کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff