تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 481697
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۸:۵۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
امام جمعه شهرستان حاجی آباد:

تیم اقتصادی دولت توان حل مشکلات کشور را ندارد/ قوه قضائیه بدون ملاحضه پا به میدان بگذارد

امام جمعه شهرستان حاجی آبادبا بیان اینکه رئیس جمهور باید وزرایی که توان و دغدغه مردم را ندارند به سرعت تغییر دهد، گفت: قوه قضائیه بدون ملاحضه باید پا به میدان بگذارد، با همه متخلفین و مفسدین اقتصادی در هر جایگاهی برخورد کند.

تیم اقتصادی دولت توان حل مشکلات کشور را ندارد/ قوه قضائیه بدون ملاحضه پا به میدان بگذارد

حجت الاسلام مختاری، امام جمعه حاجی آباد، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در حاجی آباد اظهار کرد: مردم شریف ایران اسلامی صاحبان اصلی انقلاب هستند و در راه انقلاب شهید دادند لذا پای انقلابشان تا به اخر ایستاده اند تا پرچم انقلاب را به دست مبارک صاحب الزمان(عج) منتقل کنند.

مختاری با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز کشور بیان کرد: عمده مشکلات اقتصادی امروز محصول سوء تدبیر ، تصمیمات غلط، رها کردن بازار و ایجاد زمینه فساد، بازگذاشتن دست مفسدین سبب هرج و مرج اقتصادی و گرانی های اخیر شده است.

امام جمعه حاجی آباد با بیان اینکه سهم دشمنان خارجی در ایجاد این هرج و مرج فشارهای روانی رسانه ای است،تصریح کرد: تحریم ها، خروج از برجام و امثال اینها سهمی بسیار و اصلی در مشکلات کنونی اقتصاد دارند.

مختاری تصریح کرد: کشورهای فراوانی همانند روسیه مورد تحریم امریکا و اروپا قرار گرفته اند اما این هرج و مرج اقتصادی در کشورشان دیده نمی شود، البته پول های سعودی،  اماراتی و ایادی داخلی شان برای بر هم زدن شرایط اقتصادی امروز کشور بی تاثیر نبوده است.

ضعف دستگاه اجرایی کشور مشهود است

وی بیان کرد: در شرایط بد اقتصادی ضعف دستگاه اجرایی به عنوان متولی اقتصاد کشور مشهود می باشداز این رو مقام معظم رهبری به دولت برای فائق امدن بر مشکلات میدان دادند دست شان را کاملا باز و همه منابع را در اختیارشان قرار دادند حتی طبق نقل رئیس جمهور، ایشان فرموده بودند که کارتان را معطل تائید من نیز نکنید همه را لازم الاجرا بدانید.

این مقام مسئول ادامه داد: مقام معظم رهبری در قدم بعدی مجلس، قوه قضائیه و تیم کارشناسی دو قوه را هم به کمک دولت فرستادند همچنین شورای عالی اقتصادی را تشکیل دادند، هم حمایت همه جانبه از دولت و هم در جلسات خصوصی بدون ذکر ایرادات هم نقاط ضعف را تذکر دادند و هم راه برون رفت از مشکلات اخیر را، اما علی رغم آن شاهد اقدام اساسی از سوی دولت نیستیم.

مختاری با بیان اینکه بازار دکشور در اختیار دولت است،یادآور شد: دولت باید به تولید، قیمت تولید و تمام چرخه توزیع تا رسیدن به دست مصرف کننده نظارت داشته باشد و با یسن راههای تخلف با متخلفین برخورد کند البته قدم آخر برخورد طبیعتا کمک قوه قضائیه  را هم می خواهد.

وی افزود: در شرایط فعلی کنترل بازار از اهم اقدامات دولت باید باشد و دولت باید قیمت را در موالی تولید کنترل کند یعنی سهم  افزایش قیمت مجاز را مشخص و دست دلالان عمده را کوتا کند یا نظارت دقیق بر توزیع کالا تا رسیدن به دست توزیع کننده خورد با ید صورت گیرد .

باید تغییر جدی در تیم اقتصادی اتفاق بیافتد

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به اینکه بسیاری از احتکار ها در موازی تولید یعنی همان کارخانه ها یا در دست دلالان عمده صورت می گیرد، بیان کرد: شناسایی آنها و برخورد با آنها برای دولت و مسئولین امنیتی و اطلاعاتی کشور کار سختی نیست در قدم بعد باید کنترل بازار عرضه به وسیله عرضه کنندگان صورت گیرد که در اینجا هم ضعف دولت مشهود است.

مختاری گفت: در شرایطی که تیم اقتصادی دولت از پس مشکلات فعلی بر نیامده تغییر جدی در تیم اقتصادی باید اتفاق بیافتد چنانچه اگر رئیس جمهور محترم  به مردم اثبات کند که در شرایط فعلی حل مشکلات معیشتی مردم و اصلاح اقتصاد و فائق آمدن بر نقشه دشمنان از تعلقات حزبی و جناهی و امثال این ها مهمتر است باید تغییر جدی در تیم اقتصادی دولت اتفاق بیافتد و از شخص معاون اول گرفته تا وزرای کلیدی اقتصادی اگر توان و انگیزه کافی را ندارد یا مرد شرایط سخت نیست باید با سرعت آنها را تغییر بدهد.

وی با بیان اینکه دولت باید با متخلفین اقتصادی برخورد قاطع بکند،افزود: این برخورد با برخورد قضائی قوه قضائیه متفاوت است یعنی در هر جای از بدنه دولت که تخلف و فساد اقتصادی صورت گرفت اولین برخورد باید برخورد قاطع شخص رئیس جمهور و دولت باشد.

مفسدین اقتصادی معرفی شوند

وی ادامه داد:در قدم اول باید تمام مفسدین کوچک و بزرگ برکنار و به مردم معرفی کنند چنانچه اگر فسادی مثل فسادی که در ترخیص چند هزار خودرو با تبانی مسئولین یک وزارت خانه اتفاق افتاد یا شخص وزیر استعفا دهد و یا رئیس جمهور وزیر را برکنار کند.

نماینده ولی فقیه در حاجی آباد تصریح کرد:راهکارهای  پیشنهادی در این ایام از طرف کارشناسان اقتصادی مثل بازار ثانویه ارز می توانست نوسانات بازار ارز را کنترل کند اما شاهدیم علی رغم اینکه دولت در حرف از بازار ثانویه استقبال کرد اما در عمل به صورت حداقلی این بازار ایجاد شده یعنی پول حاصل از فروش نفت و پتروشیمی که به این بازار تزریق نشده و با تزریق پول حدود ۱۰ درصد به بازار ثانویه عملا بازار ثانویه ناقص الخلقه متولد شد.

مختاری با بیان اینکه شخص رئیس جمهور و مسئولین ارشد دستگاههای اجرایی که متولی اقتصاد هستند باید با مردم صحبت بکنند و حقایق را هم به مردم بگویند افزود: در تنش اقتصادی ترکیه رئیس جمهور ضمن ارتباط با مردم از مردم ترکیه خواست که برای حفظ ارزش پول ملی کشورشان طلا و ارز در اختیارشان را به لیر ترکیه تبدیل کنند تا ارزش پول ملی شان افت نکند یقینا ملت فهیم ما فهیم ترمردم ترکیه هستند.

وی گفت: اگر مسئولین صادقانه با مردم سخن بگویند و از آنها کمک بخواهند همین مردم بهترین یاری گر مسئولین خواهند بود.

قوه قضائیه بدون ملاحضه باید پا به میدان بگذارد

امام جمعه حاجی آباد نقش قوه قضائیه برای کنترل شرایط کنونی بسیار مهم و اثر گذار دانست و اظهار کرد: قوه قضائیه بدون ملاحضه باید پا به میدان بگذارد، با همه متخلفین و مفسدین اقتصادی در هر جایگاهی و شانی برخورد کند.

مختاری یاد آور شد: بر اساس آمار منتشر شده در کشور چین سالانه بیش از ۸۰ هزار نفر به جرم مفاسد اقتصادی اعدام می شوند اما در کشور ما حسرت اعدام یک مفسد اقتصادی بر دل مردم مانده است چنانچه اگر ۱۰ نفر از مفسدین اقتصادی را در ملاء عام اعدام و دست خائنین به بیت المال را قطع  می کردند، بازار کنترل و مفسدان اقتصادی هم گورشان را گم می کردند.

وی ادامه داد: اگر چه حرف مسئولین قضائی این باشد پرونده ها زمان بر است اما کنترل وضع موجود و التیام زخم دل ملت شاید لازم باشد تیم های قضائی برای پرونده های فساد اقتصادی تشکیل بشود تا مردم هرچه زود تر طعم شیرین عدالت این نظام مقدس را بچشند.

امام جمعه حاجی آباد افزود: از مردم شریف می خواهم ضمن صبر انقلابی در برابر مشکلات خود پا به عرصه کنترل بازار و برخورد با مفسدین متخلفن بگذارند.

مختاری یاد آور شد: ملت فهیم ایران می دانند که نظام سلطه و امریکا دشمن اصلی ملت ما هستند این پیشنهاد مذاکره ترامپ یعنی دست بر داشتن از کشور ما از همه عناصر اقتدارش را هرگز جدی نخواهد گرفت و  بهانه ای برای تسلیم تمام عیار ایران می دانند که به لطف خداوند هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=481697
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل