تگرگ ارتفاعات هرمزگان را سفید پوش کرد+فیلم

تگرگ مناطق کوشاه احمدی را سفید پوش کرد و خسارت های فراوانی به دامداران و کشاورزان وارد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ باران رحمت الهی از روز گذشته در اقصی نقاط هرمزگان به خصوص نقاط شمالی استان شروع به بارش کرده است.

اوج بارش ها همراه با تگرگ در روستای های کوهشاه احمدی حاجی آباد بوده به طوری که خسارت های فراوانی به دامداران و کشاورزان وارد کرده است.

تگرگ مناطق کوشاه احمدی را سفید پوش کرد و فرماندار حاجی آباد خبر داده است که در حال بررسی میزان خسارت ها های ناشی از بارندگی هاست.

پیش از این نیز روز پنج شنبه اداره کل هواشناسی هرمزگان نیز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع رگبار شدید باران و تگرگ و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای در ارتفاعات هرمزگان بخصوص در دو منطقه حاجی آباد و بشاگرد هشدار داد.

با تشدید فعالیت سامانه بارشی از ۵شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه تا یک شنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه بخصوص در روزهای جمعه و شنبه، احتمال رگبار نسبتا شدید باران و رعد و برق، وقوع تگرگ و تندباد لحظه‌ای وجود داشته و مخاطره اصلی جاری شدن سیلاب و بالا آمدن رودخانه‌های فصلی و احتمال خطر صاعقه خواهد بود.

منطقه اثر این پدیده بارشی عمدتا در ارتفاعات و مناطق مستعد استان بخصوص بشاگرد و حاجی‌آباد عنوان شده و هواشناسی توصیه کرده که از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

 

 

انتهای پیام/