تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اقتصادی
کد خبر : 561533
تاریخ انتشار:چهارشنبه 24 فوریه 2021 - 7:41| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارش ورزشی/

مشکل مالی دغدغه اصلی تنها نماینده هرمزگان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان در حالی برای مسابقات لیگ برتری وارد میدان می شود که کادر فنی آن کامل نیست و تک نماینده فوتسال استان هرمزگان نیاز به یک حمایت مداوم مالی دارد.

مشکل مالی دغدغه اصلی تنها نماینده هرمزگان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اگرچه می گفتند تاکنون هیچ کدام از تیم های رشته های ورزشی درشهرستان رودان سابقه رسیدن به سطح اول کشور را نداشته اند و بانوان فوتسالیست رودان اگر سوم دی ماه به این موفقیت دست یابند نامشان برای همیشه در تاریخ ورزش هرمزگان و رودان حک خواهد شد اما گویا این اتفاقات فقط در صفحه برگه های تاریخ است که حک می شود زیرا مسئولین فقط برای پر کردن برگه های تاریخ است که وعده ای را می نویسند و چوب خط قولی را می شکنند.

در همین رابطه منصوره جعفرپور سرمربی تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: مشکل رودان این است که حامی ندارد استاندار هرمزگان قرار بود ۱۵۰ میلیون تومان به شهرداری بدهد و شهرداری رودان نیز به تیم فوتسال بانوان بدهد اما تا اکنون هیچ پولی به دست هیچ فرد و ارگانی نرسیده است.

سرمربی تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان افزود: تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ و لیگ استانی شروع کرده است  دروازه بان این تیم بودم و برای زیرگروه لیگ سه، قهرمان شدیم و با یک نتیجه بسیار خوبی به لیگ دو صعود کردیم.

جعفرپور ادامه داد: پس از گذشت یک سال، نایب قهرمان لیگ دو شدیم و در لیگ یک گروه خودمان عنوان قهرمانی را کسب کردیم اما در کل نایب قهرمان شدیم اکنون نیز در لیگ برتر هستیم اما تاکنون هیچ حمایتی نشده ایم مسئولین استانی فقط حرف می زنند و در عمل نیز کاری انجام نمی دهند.

وی تصریح کرد: قرار بود این تیم زیر نظر شهرداری باشد اما شهردار می گوید نامه ای به دست من نرسیده است مبنی براینکه تیم به من سپرده شده است، تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان ۱۴ بازیکن دارد که کل قرار داد بسته شده با مربی و سرپرست تیم ۲۲۰ میلیون تومان است که آن هم کسی حمایت نمی کند.

سرمربی تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان خاطرنشان کرد: تیم هیات رودان که نماینده استان هرمزگان در گروه نخست بازی های لیگ برتر کشور است با تیم های ساپیا تهران، ملی حفاری اهواز، نامی نو اصفهان، دختران کویر کرمان، پویندگان فجرشیراز و شهروند ساری هم گروه است.

جعفرپور ادامه داد: هفته اول استراحت خوردیم و هفته دوم به دلیل مشکلاتی از قبیل عدم رسیدن لباس و استرس هایی که وارد شد بازی را واگذار کردیم، نامی نو تیمی نبود که ببازیم اما گل اول بازی را هم تیم رودان زد اما در نهایت با امتیاز ۶ بر ۱ به تیم مقابل واگذار شد.

وی افزود: هفته سوم از بازی دوم را نیز رودان با نتیجه بدی به باخت رسید به دلیل اینکه بازیکنان تجربه لیگ برتری نداشتند از تیم ملی پوش سایپا واهمه داشتند و همین امرباعث شد نتیجه خوبی را ارائه ندهند اما در مقابل فجرشیراز جبران شد و شاهد روز به روز پیشرفت قابل ملاحظه ای هستیم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان که دلیل نداشتن بازیکن خوب را عدم حمایت مالی از این تیم می داند، تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا بلافاصله پس از لیگ یک وارد لیگ برتر شدیم و ۲ هفته برا رفتن به لیگ برتر فرصت داشتیم که به دلیل وضعیت پیش آمده و مشکلاتی که در حوزه مالی داریم نتوانستیم تیم قوی ببندیم اما روز به روز بازیکنان بهتر شدند و تیم با همدلی و هماهنگی نتیجه خوبی گرفت.

این در حالی است که بازیکنان تیم فوتسال بانوان رودان به شدت گله مند از وعده های عمل نشده مسئولین استانی هستند که مریم حکمتی بازیکن تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان درگفتگو با هرمز اظهار کرد: از اول فصل دراختیار تیم هیات فوتبال رودان هستم و توانسسته ایم تا اینجای فصل را خوب بازی کنیم اما متاسفانه با دغدغه و مشکلات مالی بسیاری روبه رو هستیم.

این بازیکن که از شهرستان رودسر استان گیلان به تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان ملحق شده است ادامه داد: از اول فصل مسابقات، مسئولین قول های بسیاری دادند مبنی براینکه مبلغی را به عنوان هدیه به ما اهدا خواهند کرد اما ۵ هفته از مسابقات می گذرد و فقط ۱۰ درصد دریافت کرده ایم.

ثنا کرد اوغلی دیگر بازیکن تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان نیز گفت: از شهرستان تبریز هستم و بازیکن فصل پیش پالایش نفت آبادان بودم که امسال به این تیم تازه لیگ برتری ملحق شده ام با توجه به اینکه موفقیت های این تیم از دست سه و پلکانی بوده است جا دارد که مورد حمایت مسئولین قرار بگیرد.

بازیکن تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان افزود: امید می رود این تیم که دسترنج فرزندان رودان است مورد حمایت استان و شهرستان قرار بگیرد زیرا به سختی به لیگ آمده است و در این دو بازی ثابت کرده ایم که پتانسیل بسیار خوبی داریم

همچنین زهرا غلامی عضو دیگر تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان اظهار کرد: فعالیت ما در تیم فوتسال بانوان از سال ۱۳۹۳ شروع شده است و با تمام سختی هایی که پیش روی این تیم بود توانستیم در لیگ برتر حضور داشته باشیم که افتخار بزرگی برای استان هرمزگان است.

غلامی که بازیکن بومی تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان است، تصریح کرد: ۵۰ درصد بازیکنان بومی و یقیه غیربومی هستند و اکنون با تلاش تمام بازیکنان  در جایگاه پنجم جدول قرار داریم و نیاز است که مسئولین نگاه ویژه تری به این بازیکنان و تنها نماینده تیم فوتسال هرمزگان در لیگ برتر داشته باشند.

همچنین منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: من معتقدم در استان هرمزگان ظرفیت مالی فراوانی وجود دارد اما مشکل مالی در حوزه فوتبال این است که تیم داری و باشگاه داری نداریم افرادی که بتوانند این کار را شروع کنند نداریم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: در لیگ برتر نفت خوزستان حضور دارد اما نفت بندرعباس جایگاهی ندارد که باید مسئولین در هیات فوتبال و تربیت بدنی پیگیر آن باشند ما هم به آنها کمک خواهیم کرد.

آرامی ادامه داد: هیات فوتبال نقش بسیار پررنگی دارد که باید نشست های مختلفی را برگزار کند این هیات فوتبال، اداره تربیت بدنی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری است که تعین کننده اتفاقات مهم در ورزش استان هرمزگان هستند دستگاهی مانند فولاد نیز می تواند کمک کند خود باشگاه فولاد و آلومینیوم و تمام مجوعه های ورزشی نیزپای کار باشند تا اتفاقات مهم برای استان رقم بخورد.

وی تصریح کرد: قرار بود یک باشگاهی را استاندار هرمزگان تاسیس کند که از همین مسئولین استانی به عنوان هیات مدیره باشگاه استفاده کنیم و تربیت بدنی هم هزینه ها را پرداخت کند و کار را شروع کنند که بخشی از آن واریز شده است اما یک دستگاهی، نهادی، مجموعه و باشگاهی که کار را شروع کند، نیست.

با این وجود اما فریدون همتی استاندارهرمزگان اظهار کرده است: در یک برنامه جامع برای حمایت از ورزشکاران استان هرمزگان اعم از تمامی رشته های ورزشی که در لیگ برتر، دسته یک و دسته دو هستند با این شرط که اگر پیروز میدان در هر رقابت شوند به طور منظم مورد تشویق قابل توجه مالی قرار می گیرند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: مبلغ این پاداش، نقد از همان منابعی است که اکنون در حساب تربیت بدنی قرار داده ایم و می خواهیم یک رابطه مستقیم بین هسته و تلاش بازیکنان برقرار کنیم که در آینده نزدیک، استان هرمزگان در تمامی رشته ها در لیگ های برتر حضور چشم گیر داشته باشد.

همتی ادامه داد: ما شریک باخت و مساوی نیستیم و جایزه تیم فوتبال بانوان رودان که در بازی قبل پیروز شدند نیز محفوظ است عددی را که در حضور خودشان تعیین کردم عین همان عدد را در هر پیروزی به آنها تقدیم می کنم تیم فوتبال شهرداری نیز در هربرد  ۲۰ میلیون تومان تشویق می شود که با فاصله کمتر از ۱۰ روز پاداش خود را خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به تمام شهرداری های شهرستان استان هرمزگان دستور می دهم اگر بازیکن و تیمی در هر رشته ورزشی در دسته دو یا یک و یا لیگ برتر دارند در حد قابل قبولی آنها را مورد حمایت قرار دهند و پشتیبانی کنند همچنین باشگاه ها نیز تلاش کنند تا درآمد پایداری داشته باشند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: برنامه ای داریم تحت عنوان ایجاد یک شرکت فرهنگی ورزشی که یک کار پایدار برای آینده جوانان است به گونه ای که کمتر از ۵ سال دیگر در تمام رشته هرمزگان نیز مانند استان های دیگر در لیگ های مطرح کشوری حضور داشته باشد و شایستگی جوانان هرمزگانی را ملت عزیز ایران ببیند و بتوانیم در آینده صادرات ورزشکارانمان را به باشگاه های مهم کشور و حتی خارج از کشور داشته باشیم.

آری! تیم فوتسال بانوان هیات فوتبال رودان در حالی برای مسابقات لیگ برتری وارد میدان می شود که کادر فنی آن کامل نیست و تک نماینده فوتسال استان هرمزگان نیاز به یک حمایت مداوم مالی دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=561533
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,897 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی