همه ما به قطره قطره خون شهدا مدیونیم/ با افتخار و غرور از سردار سلیمانی خواندم

صنعتگر با اشاره به اینکه تک تک ما به قطره قطره خون شهدا مدیونیم، گفت: سردار سلیمانی فردی مخلص و بی ریا بودند و به سبب آن خداوند حکیم عزتی به این بزرگوار دادند که جایگاه ایشان در میان قلوب تمام مردم دنیا است.

غلامرضا صنعتگر، خواننده مطرح کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز با بیان اینکه هر انسانی از بدو تولد تا لحظه مرگ باید رسالتی را که بر دوشش گذاشتند را به سرانجام برساند، اظهار کرد: وظیفه هنرمندان موسیقی هم تولید آثاری که بتواند حماسه، تاریخ، شادی، غم، غرور، انسانیت و سایر احساسات و عواطف و افکار را با آوا و صدا به نمایش بگذارد چراکه موسیقی جان کلام و تراوش درونی احساس بشر است.

خواننده محبوب کشور با اشاره به اینکه تا کنون چهار کار برای شهید عزیز سردار سلیمانی خوانده اند، گفت: از افتخارات بنده این است که برای شهدای زیادی خوانده ام و اعتقاد قلبی خودم هست که شهدا بخاطر مقام فاخری که دارند و زنده اند و نزد پروردگار روزی می خورند، حتما برای تولید آثار برای آنها دعوت شده ایم و من با افتخار لبیک میگویم.

صنعتگر تصریح کرد: نزدیک اذان نماز صبح خبر غم انگیز شهادت سردار دلها را شنیدم و واکنش من هم شبیه همه دوستداران ایشان و هر ایرانی باغیرت اشک و اندوه بود.

وی با اشاره به اجرای قطعه ای در وصف سردار سلیمانی با فاصله کمی بعد از شهادت سردار دلها عنوان کرد: به پیشنهاد حوزه هنری استان سیستان و بلوچستان قرار شد کاری برای بزرگداشت مقام شهید قاسم میرحسینی بخوانم و تا حدودی موسیقی را با دکتر محمد رضا چراغعلی پیش برده بودیم ولی بیشتر کار مانده بود؛ با شهادت سردار دلها و نظر حوزه هنری، بلافاصله شعر تغییر کرد و موسیقی هم دستخوش تغییرات اساسی شد و بنده هم خواندم؛  البته در وصف شهید قاسم میرحسینی هم اثر خیلی عالی تولید کردیم که در شهر زاهدان با حضور جمعیت بزرگی رونمایی شد.

خواننده مطرح کشور با اشاره به اینکه وقتی کسی همه زندگیش وقف خدا و رضایت خدا باشد در قلب‌ها نفوذ می کند، تصریح کرد: سردار سلیمانی فردی مخلص و بی ریا بودند و به سبب آن خداوند حکیم عزتی به این بزرگوار دادند که جایگاه او در میان قلوب تمام مردم دنیا است.

صنعتگر افزود: تک تک ما به قطره قطره خون شهدا مدیونیم، دنیا هم فانی و زود گذر است و همه یکی یکی بار سفر می‌بندیم و به اصل خود باز می گردیم باید به گونه ای زندگی کنیم که تحت تأثیر معاندان و دنیاطلبان و شرمنده شهدا نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه خواندن برای شهدا به خصوص سردار سلیمانی برکاتی برای زندگی ام داشته است، مطرح کرد: من با افتخار و غرور از سردار سلیمانی خواندم ؛ هرچند عده ای از هم صنفی های بنده از من ایراد گرفتند، ولی به برکت خون شهید عزیزمان سردار سلیمانی و دیگر شهدا سرپا هستم و حنجره ام را در راه درستی استفاده کرده ام .

این خواننده جنوبی کشور ادامه داد: روزی خواهد رسید که از ما بخاطر نعمت‌هایی که در اختیارمان قرار داده شده سوال کنند و انشاالله به حرمت خون شهدا بتوانم پاسخگو خوبی باشم. باشد که اینجا مورد حمله کوتاه نظران قرار گرفته باشم. البته من همیشه قبل از خواندن هر کاری از خدا خواسته ام نشانه و هدایتی برایم بفرستد و پیوسته خدا را کنارم حس میکنم و چه برکاتی بالاتر از این.

صنعتگر خاطر نشان کرد: برای تولید آثار خوب و ارزشمند برای مفاخر کشورمان هنرمند نیاز به هزینه دارد و باید متولیان امر دغدغه داشته باشند و هنرمند هم کار تهیه و تولید کند؛ در واقع اگر کوتاهی هم صورت گرفته باشد متوجه خوانندگان و موزیسین ها نیست .

انتهای پیام/