تک تک افراد جامعه در مقابل مبارزه با مواد مخدر باید احساس مسولیت کنند
+ پ -
تک تک افراد جامعه در مقابل مبارزه با مواد مخدر باید احساس مسولیت کنند
فرماندار جاسک در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان؛

تک تک افراد جامعه در مقابل مبارزه با مواد مخدر باید احساس مسولیت کنند

فرماندارجاسک در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: تلاش ارگان های اداری در مبارزه با مواد مخدر کافی نیست و تک تک افراد جامعه در مقابل مبارزه با مواد مخدرباید احساس مسولیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مکران نیوز ؛جلسه پیشگیری ازاعتیاد وتبعات خطرناک آن با حضور فرماندار جاسک وجمعی از مسئولین ادارات درسالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

علی سالاری فرماندارجاسک در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار کرد: وضعیت اجتماعی کنونی کشور وضعیت مناسبی نیست و علاوه بر برخوردهای سخت باید برخورد های نرم هم انجام شود.

 

وی افزود: اگر با این پدیده شوم مبارزه نشود قطعا افردا زیادی از مردم جامعه آلوده خواهند شد.

 

فرماندار جاسک در ادامه به نقش مهم و تاثیرگذار روحانیت و علما تبلیغی اشاره کرد و گفت: علما و روحانیون در فرصت های تبلیغی ماه مبارک رمضان استفاده نمایند و مردم را از امراض این پدیده شوم مطلع کنند.

 

سالاری اضافه کرد: نجات یک نفر برابر نجات کل بشیریت و ازدست رفتن یک نفر هم برابر با از دست رفتن کل جمعیت است.

 

حجت الاسلام حمید غلام پور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در ادامه اظهار داشت: خانواده می‌تواند با ارتقای دانش و در نتیجه پیشگیری از اعتیاد، نقش بسزایی در امر مبارزه با ‏مواد مخدر داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه اعتیاد، یک موضوع اجتماعی بسیار پیچیده‌ای است افزود: اصلاح زیربنای اقتصادی و فرهنگی و ‏از میان برداشتن برخی عوامل که به طور مستقیم منجر به اعتیاد افراد می‌شود از مواردی است که باید به آن توجه شود اما ‏مهمترین نگاه باید با محور خانواده باشد.

 

غلامپور با بیان مطالبی اعتیاد را فرو پاشی خانواده ها عنوان کرد و گفت : اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از مسائل پیچیده‌ی اجتماعی در عصر حاضر است که زمینه‌ساز بروز آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی است وباعث فروپاشی در بنیان خانواده ها می شود.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک تصریح کرد:از یک سو اعتیاد جامعه را به رکود و انحطاط می‌کشاند و از سوی دیگر پدیده‌ای است که ریشه در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد. اعتیاد گرایش فرد را به اصول اخلاقی و معنوی و ارزش‌های اجتماعی کاهش می‌دهد.

 

وی با اشاره به حدیثی ازمولای متقیان علی (ع)که در این باره می فرمایند:«عجب دارم از آن کس که عواقب بد لذت‌های مضر را می‌داند چگونه از آن‌ها دست نمی کشد گفت:متأسفانه جوانان امروز از ناملایمات اجتماعی و فاصله‌ی طبقاتی و زندگی ماشینی به مواد افیونی پناه برده‌اند و این خود به نوعی در فرو پاشی بنیان خانواده قطعا تاثیر گذار است پس ما باید با سعی و کوشش بتوانیم جوانانمان ونوجوانانمان را از این پدیده شوم موادمخدردور نگه داریم.

 

در پایان این جلسه از سه نفر از فعالین انجمن معتادان گمنام شهرستان تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff