تکریت پس از آزادی؛ تمرکز بر حفظ امنیت شهر/ سفر «حیدر العبادی» و وزیر کشور عراق به شهر/ پیشنهاد «مقتدا صدر» برای خدمات‌رسانی
+ پ -
تکریت پس از آزادی؛ تمرکز بر حفظ امنیت شهر/ سفر «حیدر العبادی» و وزیر کشور عراق به شهر/ پیشنهاد «مقتدا صدر» برای خدمات‌رسانی

با آزادی کامل شهر تکریت، دغدغه اصلی مبارزان با داعش، حفظ این شهر راهبردی و جلوگیری از هرگونه نقش امنیتی احتمالی است. در چنین شرایطی ابتدا وزیر کشور و سپس نخست‌وزیر عراق وارد این شهر شدند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با آزادی کامل شهر تکریت، دغدغه بعدی نیروهای امنیتی و داوطلب مبارزه با تکفیری‌های داعش، حفظ شهر و جلوگیری از هرگونه احتمال بازگشت ناامنی به آن است.

 جدیدترین تحولات مربوط به این شهر پس از آزادی در ذیل می آید:

* سرویس‌های امنیتی عراق پس از آزادی کامل تکریت  آماده پیشروی به سوی «الشرقاط» می شوند

* نماینده ویژه سازمان ملل از آزادسازی تکریت استقبال کرد

* حیدر العبادی: برای بازگشت تمام ساکنان شهر تکریت و سایر مناطق آزاد شده تلاش می‌کنیم

* «مقتدا صدر» خواستار اعلام تکریت به عنوان یک منطقه جنگ‌زده شد: رهبر جریان صدر عراق ضمن ابراز خشنودی از آزادی شهر تکریت، خواستار اعلام این شهر به عنوان یک منطقه جنگ زده شد تا خدمات لازم به این شهر ارائه شود. وی در ادامه بر ضرورت جلوگیری از هرگونه دخالت نظامی و غیرنظامی آمریکای تاکید کرد.

* نخست‌وزیر عراق وارد تکریت شد

* کنفرانس خبری وزیر کشور عراق در تکریت: هدف اساسی ما تنها آزادسازی شهرهای صلاح‌الدین نیست بلکه بازگرداندن امنیت و خدمات به این استان نیز مدنظر ماست. هنوز برخی از باندهای داعش در استان حضور دارند. به زودی مراکز پلیس جدیدی در تکریت احداث می‌شود.

* نوری المالکی: آزادسازی تکریت موفقیتی برای تمام عراقی‌ها و شایسته تاریخ و تمدن آنهاست: معاون رئیس‌جمهور عراق تاکید کرد که دیگر وقت آن رسیده که مسئله داعش تمام شود.

* وزیر کشور عراق وارد تکریت شد: «محمد سالم الغبان» وزیر کشور عراق امروز برای نظارت بر بازشدن دوائر و مراکز امنیتی شهر تکریت وارد آن شد.

* فرماندار تکریت از ماموریت ۲۵۰ نفر برای حفظ شهر خبر داد:  ۲۵۰ نفر از اهالی تکریت که عضو نیروهای داوطلب مبارزه با داعش بودند و نیز گروهان‌هایی از پلیس صلاح‌الدین در مناطق مختلف شهر تکریت مستقر هستند تا از این شهر آزادشده حمایت کنند. شهر کاملا آزاد شده است و تنها چند بخش کوچک در محله «القادسیه» هنوز پاکسازی نشده است.

* جاده اصلی تکریت به سامرا باز شد:تلویزیونی رسمی عراق امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که جاده اصلی تکریت به سامرا باز شد.بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق جاده اصلی تکریت به سامرا را که تا پیش از این به دلیل حضور تکفیری‌های داعش در محله «القادسیه» بسته بودند، صبح امروز این جاده را باز کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff