تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 310845
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

تکرار داستان همیشگی افت شدید قیمت محصولات کشاورزی در هشتبندی هرمزگان / هزاران تن محصول مرغوب کلم در معرض نابودی کامل

با وجود حرکت کشاورزان به سمت کشت های جدید نظیر کلم باز هم کشاورزان با افت شدید قیمت محصولات کشاورزی روبرو شده اندو این روز ها اگر کسی به مزارع کلم کاران در هشت بندی بازدیدی داشته باشد به عینه مشاهده خواهد کرد که چگونه هزاران تن محصول مرغوب کشاورزان در معرض نابودی کامل قرار دارد و سرمایه های کشاورزان به هدر می رود.

تکرار داستان همیشگی افت شدید قیمت محصولات کشاورزی در هشتبندی هرمزگان / هزاران تن محصول مرغوب کلم در معرض نابودی کامل

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پیارم ، با وجود حرکت کشاورزان به سمت کشت های جدید نظیر کلم باز هم کشاورزان با افت شدید قیمت محصولات کشاورزی روبرو شده اندو این روز ها اگر کسی به مزارع کلم کاران در هشت بندی بازدیدی داشته باشد به عینه مشاهده خواهد کرد که چگونه هزاران تن محصول مرغوب کشاورزان در معرض نابودی کامل قرار دارد و سرمایه های کشاورزان به هدر می رود و با وجود برنامه های تشویقی مسئولان به کشاورزان برای حرکت  به سمت کشت های متنوع برای کاهش خسارات وارد شده به آنها و کاستن از کشت محصولاتی نظیر گوجه فرنگی، پیاز،خیار سبز و هندوانه برای کاهش خسارت هر ساله که به آنها وارد می شود به سمت کشت های جدید نظیر کلم رفتند.

 

مهندس حسن خیرخواه از کشاورزان نمونه منطقه هشتبندی در گفتگو با خبرنگار پیارم در این رابطه افزود : امسال ۱۰ هکتار از مزارع خود را به کشت انواع کلم اختصاص داده ام و علاوه بر من تعداد  زیادی دیگر کشاورز در منطقه هشتبندی به کشت انواع کلم پرداخته اند که سطح زیر کشت آن در مجموع بیش از ۲۰۰ هکتار می باشد.

 

وی در ادامه افزود : کلم کاران حاضرند محصول خود را حتی کیلویی ۱۵۰ تومان برای بازگشت سرمایه شان و نه دریافت سود بفروشند ولی خریداری وجود ندارد و کشاورزان نظاره گر از بین رفتن سرمایه های خود هستند.

 

وی در ادامه افزود :  هر کشاورز در هر هکتار بیش از ۶ میلیون تومان هزینه کرده است و اینجانب تا کنون قریب به ۶۰ میلیون خسارت دیده ام و به دلیل  نبود بازار صداها تن محصول مرغوب تولیدی کلم  که ارزش صادراتی نیز دارد در معرض نابودی کامل قرار دارد.

 

حمید نیکبخت از دیگر کشاورز کلم کار هشتبندی در گفتگو با خبرنگار  پیارم افزود:  امسال با شوق و ذوق بسیار با هدف کاهش سطح زیر کشت محصولاتی نظیر گوجه فرنگی ، خیار سبز ، پیاز و هندوانه که هر ساله با افت شدید قیمت روبرو می شد، برای اولین بار به سمت کشت های جدید نظیر کلم حرکت نمودیم که متاسفانه به در بسته برخورد نمودیم  و وضعیت بازار فروش این محصول از بازار خیار سبز ، گوجه فرنگی ، پیاز و هندوانه ای که هر ساله کاشت می نمودیم بدتر می باشد .

 

وی در ادامه افزود : در حال حاضر از تصمیم خود برای کاهش کشت محصولاتی نظیر گوجه فرنگی ، خیار سبز ، پیاز  و هندوانه و حرکت به سمت کشت های جدید نظیر کلم به شدت پشیمان هستیم زیرا هم اکنون صدها تن از محصول مرغوب تولیدیمان که با هزینه های سنگین تولید کرده ایم  بر روی دستمان مانده است  و در حیرت هستیم که چگونه این خسارات وارده را جبران کنیم .

 

وی با درخواست از مسئولان بیان داشت برای بازاریابی هزاران  تن محصول تولیدی کلم کاران در منطقه هشتبندی چاره اندیشی کنند و جلو خسارت سنگین کشاورزان را بگیرند و با فعال کردن بازار های صادراتی به ویژه کلم که صد درصد ارزش صادرات دارد به کمک کشاورزان زحمت کش و رنج دیده  کلم کار که سرمایه و زندگی خود را در مزارع ریخته اند بیایند.
وی در پایان اظهار داشت: اگر مسئولان  به کمک کشاورزان نیایند هزاران تن محصول مرغوب تولیدی کشاورزان خوراک گاو و گوسفندان خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=310845
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,214 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل