تکذیب اجازه بازرسی از همه مراکز حساس و نظامی ایران
+ پ -
تکذیب اجازه بازرسی از همه مراکز حساس و نظامی ایران

یک منبع مطلع در شهر «وین» محل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه «۱+۵»، خبر موافقت ایران با بازرسی از همه مراکز حساس و نظامی را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ایران و کشورهای عضو مجموعه موسوم به «۱+۵» امروز سه‌شنبه به جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای رسیدند.

در حاشیه اخبار وین، خبرگزاری رویترز ادعا کرد که ایران اجازه بازرسی از همه سایت‌ها و مراکز حساس و نظامی را داده است اما یک منبع مطلع به روزنامه لندنی «رأی الیوم» گفت که این موضوع صحت ندارد.

رأی الیوم اشاره‌ای به هویت این منبع نکرد و نوشت: یک منبع در وین گفت که خیلی از خبرهای مطبوعاتی که از محتوای تفاهم گزارش می‌دهند، غیردقیق است و هدفش مخدوش کردن نتیجه مذاکراتی است که ظهر امروز رسما اعلام خواهد شد.

به گفته این منبع مطلع، آنچه رسانه‌های مختلف به نقل از خبرگزاری رویترز درباره موافقت ایران در ساعت‌های پایانی با بازرسی مراکز حساس و نظامی منتشر کرده اند، درست نیست.

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به‌علاوه آلمان، از ۱۷ روز گذشته هشتمین دور مذاکرات هسته‌ایرا در شهر «وین» اتریش آغاز کردند و قرار است امروز با اعلام رسمی توافق، پایان یابد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff