توکل به خدا، روحیه و اراده علت اصلی پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل بود
+ پ -
توکل به خدا، روحیه و اراده علت اصلی پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل بود

امام جمعه بندرلنگه با گرامیداشت ۲۲ تیرماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل گفت: نیروهای حزب‌الله لبنان در ۲۲ تیر ۱۳۸۵ عملیات وعده صادق را آغاز کردند و به اعتقاد اغلب کارشناسان علت اصلی پیروزی حزب‌الله برخورداری از عوامل و عناصر معنوی همچون توکل به خدا، روحیه و اراده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مـــرواریـــد نــیـــوز؛ آیت الله سید محمدجواد رکنی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه در گذشته هیچ امکاناتی نبود ولی کمک مردم به یکدیگر زیاد بود و همه نیز راضی بودند، اظهار داشت: امروزه با وجود همه امکانات و پایین آمدن فقر، متاسفانه حرص و ولع در جامعه زیاد شده است و اگر می خواهید بی نیاز باشید قناعت کنید، قناعت هم عزت است هم بی نیازی است.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله) در خطبه‌های عید سعید فطر افزود: معظم له ماه رمضان امسال در کشور را پر از معنویت، توجه، توسل، خشوع و تضرع خواندند و گفتند، ما مسئولان باید به دلهای نورانی این مردم مؤمن غبطه بخوریم و البته خدا را شکرگزار باشیم اما از طرف دیگر باید بدانیم که در قبال مردم مؤمن کشور چه مسئولیت سنگینی داریم.


امام جمعه بندرلنگه اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی، برافروخته بودن شعله‌های جنگ و ناامنی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، لیبی و یمن را مایه تأسف خواندند و افزودند، مردم یمن اکنون یکسال و سه ماه است که در زیر بمباران‌ها قرار دارند اما باید به این مردم و رهبری حکیمانه آنان آفرین گفت که در چنین شرایطی و در هوای گرم، راهپیمایی روز جهانی قدس را با عظمت برگزار کردند.

 


رکنی گفت: رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری راهپیمایی عظیم روز قدس در هوای بسیار گرم به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور را جلوه زیبای دیگر و یکی از کارهای بزرگ و مجاهدت مردم در ماه مبارک رمضان دانستند.

 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید فطر به موضوع حقو‌ها و برداشت‌های غیرمنصفانه و ظالمانه اشاره کردند و با تأکید بر اینکه چنین برداشت‌های نامشروعی از بیت المال، گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است، افزود: در این موضوع، در گذشته قطعاً کوتاهی‌ها و غفلت‌هایی شده است که باید جبران شود اما مسئولان باید موضوع حقوق‌های نامشروع را به طور جدی پیگیری کنند و اینگونه نباشد که سر و صدایی به پا و بعد هم قضیه به فراموشی سپرده شود.

 


امام جمعه بندرلنگه در بخشی دیگر به دیدار مقام معظم رهبری با سفرا و مسئولین نظام اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این دیدار افزودند جمهوری اسلامی ایران در مسائل بحرین هیچ دخالتی نکرده و نخواهد کرد اما اگر آگاهی و خرد سیاسی در این کشور وجود دارد نباید بگذارند منازعه سیاسی تبدیل به جنگ داخلی شود و نباید مردم را در مقابل هم قرار دهند.

 

رکنی با اشاره به در پیش بودن روز عفاف و حجاب، توضیح داد: بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است، روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید و این روز به عنوان روز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نام‌گذاری شده بنابراین بانوان باید در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیش‌قدم شوند و نباید فراموش کنیم که در راه حفظ حجاب شهدای زیادی تقدیم انقلاب ونظام کرده‌ایم.

 

وی در پایان با گرامیداشت ۲۲ تیرماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب اسرائیل گفت: نیروهای حزب‌الله لبنان در ۲۲ تیر ۱۳۸۵ عملیات وعده صادق را آغاز کردند و به اعتقاد اغلب کارشناسان علت اصلی پیروزی حزب‌الله برخورداری از عوامل و عناصر معنوی همچون توکل به خدا، روحیه و اراده بود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff