تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است
+ پ -
تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است

در حال حاضر کاروان علم و دانش و اندیشه با سرعت بسیار زیادی حرکت صعودی دارد به گونه ای که لحظه ای غفلت باعث عقب افتادن و در نتیجه باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام مهدیار زارع مدیر حوزه علمیه ولیعصر رودان در یادداشتی نوشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور می باشد.

از این بیان رهبری عزیز انقلاب می توان اینطور نتیجه گرفت که اندیشه و فکر و آثار تحقیقی و پژوهشی که از آن نشأت می گیرد در صورتی که متقن باشد، سازنده پایه های اصلی پیشرفت در کشور می باشد،یعنی در صورت عمل کردن به این تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در زمینه های مختلف ( علمی ، اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی ، نظامی و …) می توان به موفقیت های فراوانی دست یافت.

در حال حاضر کاروان علم و دانش و اندیشه با سرعت بسیار زیادی حرکت صعودی دارد به گونه ای که لحظه ای غفلت باعث عقب افتادن و در نتیجه باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

خدای متعال در سوره زمر آیه ۹ به این نکته اشاره نموده  و می فرماید ( هَلْ یسْتَوی الذینَ یعْلَمُونَ والذینَ لَا یعْلَمُونَ )

بگو کی مساوی بود درنظر     دنی مرد با اهل علم وهنر

به هر حال آن کسی که اهل علم و دانش و اندیشه باشد همیشه چند قدم جلوتر می باشد.

پژوهشگران باید  نیت خود را برای خدا خالص کنند تا در هرصورتی مأجور باشند. سختی های راه را با توکل به خدا بر خود هموار سازند.  در انجام پژوهش و تحقیقات علمی با شهامت و شجاعت حرکت نموده و دست به کارهای بزرگ بزنند. در امور علمی و پژوهشی تقلید گرا نباشند که خدای متعال نیز از این عمل نهی کرده است. وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یُجادِلُ فِی اللَّهِ بِغَیْرِ عِلْمٍ وَ یَتَّبِعُ کُلَّ شَیْطانٍ مَریدٍ لذا سعی نمایند علم روز را بومی سازی کنند تا زمینه ارتقاء و پیشرفت کشور بیشتر شود. همانگونه که در دستاوردهای هسته ای و نظامی و … شاعد موفقیت های بسیار فراوانی بوده ایم.

در آخر توفیقات روزافزون همه اندیشمندان و پژوهشگران ایران اسلامی را از خدای متعال خواهانم و اهل علم و پژوهش را به تدبر در این فرمایش رهبری عزیز دعوت می کنم که ایشان فرمودند تولید علم و تحقیقات حیات آینده کشور است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff