تولید داخلی نیازمند حمایت مردم و مسئولان است / ارتباط با آمریکا دردی را دوا نخواهد کرد
+ پ -
تولید داخلی نیازمند حمایت مردم و مسئولان است / ارتباط با آمریکا دردی را دوا نخواهد کرد

مدیر کارگاه تولید مبلمان ایرانی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید داخلی نیازمند تعامل مسئولین و مردم است گفت: برجام و ارتباط با آمریکا که در دولت روحانی کلید خورد هیچ دردی از اقتصاد ایران دوا نکرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شریفی، مدیریت کارگاه تولید مبلمان ایرانی با بیان اینکه حمایت از تولیدات داخلی تنها راه حفظ استقلال کشور و در امان ماندن از شر تحریم هایی است که ناعادلانه علیه ایران وضع شده ، گفت:اشتغالزایی با ورود کالاهای خارجی به کشور از بین می رود و در عوض با رشد تولیدات داخلی درصد اشتغال جوانانمان بالا می رود و زمانی که جوانان مشکل اشتغال نداشته باشند کمتر دچار مشکلات مالی می شوند و به دنبال آن فساد هم کمتر خواهد شدلذا حمایت هم از جانب مسئولین باید صورت بگیرد و هم هموطنانمان باید حامی تولیدات داخلی باشند.

این فرد کارآفرین با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۹۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم از کارگاه مبل سازی ام امرار معاش می کنند، اظهار کرد:از زمانی که چوبی بریده می شود تا زمانی که  تبدیل به مبل می شود همه اش اشتغالزایی است.

وی یادآور شد: در دولت قبل با اینکه خبری از برجام و ارتباط با آمریکا و … نبود و ما در شدیدترین حالت تحریم ها قرار داشتیم، وضعیت فروشمان بسیار بهتر بود اما هم اکنون مردم پولی ندارند که بخواهند به فکر خرید مبلمان باشند.

شریفی افزود: ما برای فروش مجبوریم با بانکها وارد مذاکره بشویم تا مشتریانمان با دریافت وام بتوانند مبلی را خریداری نمایند.

وی تصریح کرد: در گذشته ما به صادرات مبلمانمان به سوریه، عراق، تاجیکستان، آذربایجان، مصر و چند کشور دیگر مبادرت می کردیم اما در حال حاضر بازار صادراتمان را از دست داده ایم و ارتباطمان با تمام بانک ها قطع شده است و دیگر با روش باز کردن ال سی که در دولت قبل وجود داشت، نمی توانیم فعالیت اقتصادی نماییم و ترس از دست رفتن درآمدهای فروش به خارج از کشورمان ما را از صادرات باز داشته است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff