تولید انبوه بتن سبک خلا موجود در صنعت را از بین می برد / قابلیت ساخت آسان و ترمیم داخلی از ویژگی های این محصول است
+ پ -
تولید انبوه بتن سبک خلا موجود در صنعت را از بین می برد / قابلیت ساخت آسان و ترمیم داخلی از ویژگی های این محصول است

دانشجوی پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اظهار کرد: این محصول قابلیت استفاده سازه ای را دارا ست که می تواند با تولید انبوه در بازار داخلی خلاء موجود در صنعت بتن کشور را پر نماید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عماد کمالی، دانشجوی پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با بیان اینکه تولید بتن سبک با مقاومت بالا را به ثبت رسانده است ، گفت: برای اولین بار با استفاده از فناوری نانو و تغییر واکنش شمیایی در مواد ، بتن سبک با مقاومت بالا به وزن ۱٫۳کیلوگرم و با مقاومت ۱۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به ثبت رسید.

 

این پژوهشگر اظهار کرد: اضافه کردن ذرات نانو سیلیس در خلال هیدراتاسیون با تشکیل نانو لوله های کربنی کریستالی شکل از مواد نانو به دور مصالح بتن و ذرات نانو قرار گرفته در خمیر سیمان به صورت توده ای متمرکز قرار می گیرد و با افزایش سرعت هیدراتاسیون بتن تولید شده در برابر نیروی کششی ،فشاری ،نفوذ پذیری و سایش؛ بسیار مقاوم است.

 

وی، روانی و کارایی مناسب، سازگاری با محیط زیست، دوام بالا، قابلیت ساخت آسان و تمیز شوندگی و ترمیم داخلی را از ویژگی های بارز این بتن دانست.

 

کمالی تصریح کرد: این محصول که قابلیت استفاده سازه ای را دارا ست می تواند با تولید انبوه در بازار داخلی خلاء موجود در صنعت بتن کشور را پر نماید.

 

وی با بیان اینکه  این محصول پس از رونمایی مورد توجه برخی صنایع بزرگ استان از جمله سازمان بنادر کشتیرانی ایران قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مقرر شده است پس از انعقاد قرارداد با این سازمان، این شرکت با ساخت این بتن پر مقاومت و سبک ، ساخت سازه های دریایی به خصوص سازه های شناور بتنی را در اسکله ها ی دو منطقه آزاد و مهم تجاری کشور در بنادر شهید رجایی و باهنر به عهده بگیرد.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff