تولید از بخش های مهم اقتصاد مقاومتی است/ تولید کنندگان نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد
+ پ -
تولید از بخش های مهم اقتصاد مقاومتی است/ تولید کنندگان نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از بخش های مهم تولید است بر حمایت از تولید کنندگان در کیش تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان در حاشیه بازدیدهای دوره ای از صنایع فعال با هدف حمایت از صنایع نفتی و تولید در جزیره کیش در جمع خبرنگاران گفت: توانمندی داخلی مهندسین ایرانی خوشحال کننده است اگر چه تحریم ها مشکلاتی برای صنایع بوجود آورده اند اما انگیزه، تلاش وهمت آنان برای دست یابی به روش های جدید و کسب توانمندی را بیشتر کرده و سبب شده که آن ها در بخش های مختلف روی پای خود بایستند.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه صنعت نفت یک صنعت با تکنولوژی بالاست افزود: گام برداشتن در حوزه نفت و گاز و تولید تجهیزات نفت فعالیتی ارزشمند است که مهندسین ایرانی به خوبی توانستند در این عرصه موفقیت های لازم را کسب کنند.

 

 

کیش پیشرو در صنایع دانش بنیان

 

 

مونسان با تاکید بر اینکه کیش در حوزه صنایع دانش بنیان و های تک پیشرو است اظهار کرد: در جزیره کیش به دلیل رعایت مسائل زیست محیطی شرکت های فعال در حوزه نفتی نمی توانند فعالیت های پالایشگاهی داشته باشند اما شرکت های غیرآلاینده در این حوزه در جزیره کیش فعال هستند و در حد ممکن سازمان منطقه آزاد کیش نیز از آنان حمایت می کند.

 

 

وی زیرساخت های فعالیت صنایع تولیدی و های تک در جزیره کیش را مناسب ارزیابی کرد و افزود: متولی توسعه زیرساخت های حوزه نفت و گاز وزارت نفت است اما زیرساخت های فعالیت تمامی صنایع های تک در جزیره کیش فراهم است به خصوص در تولید انرژی که یکی از مباحث مهم است به نقطه ثبات رسیده ایم برای نمونه در بخش آب و برق هم اکنون نیروگاه دوم کیش در صورت تامین سوخت با توانایی تولید ۳۷ مگا وات برق مصرفی آماده بهره برداری است که تا بهمن ماه این میزان قابلیت افزایش تا ۷۰ مگا وات را دارد.

 

 

تولید کنندگان نباید دغدغه ای داشته باشند
وی با تاکید بر این مطلب که صنایع در جزیره کیش نباید هیچگونه دغدغه ای داشته باشند تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی یکی از بخش های مهم تولید است و باید تمامی بخش های که تولید دارند یا به تولید کمک می کنند مورد حمایت قرار گیرند.

 

 

مونسان در پاسخ به مزیت حضور صنایع در جزیره کیش تاکید کرد: هم اکنون ۵۰۰ صنعت در جزیره کیش در ۵ شهرک صنعتی فعال در حال فعالیت هستند و تمامی این شرکت ها و سازمان منطقه آزاد کیش در خدمت کشور قرار دارند و ما به دنبال جذب سود از این شرکت ها برای سازمان نیستیم و تلاش داریم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم به صنایع دانش بنیان در حوزه نفت و دیگر صنایع کمک کنیم.

 

 

وی به ایجاد کارگو سنتر در جزیره کیش اشاره و خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا با ایجاد یک هاب حمل و نقل هوایی در کیش تسهیلات لازم برای تولید کنندگان و صادرات محصولات تولیدی آن ها فراهم کنیم.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff