تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 492343
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۹:۳۵| تعداد نظرات :۴ دیدگاه
پ
تکرار تراژدی قصور کادر درمانی؛

تولد نوزاد مینابی در سرویس بهداشتی بیمارستان/ تماشای فیلم برای پرستاران اولویت دارد نه جان بیمار!

بی مسئولیتی و رفتار نامناسب پرستار بخش زایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب سبب شد تا یکی از بانوان این شهرستان فرزند خود را در سرویس بهداشتی به دنیا بیاورد.

تولد نوزاد مینابی در سرویس بهداشتی بیمارستان/ تماشای فیلم برای پرستاران اولویت دارد نه جان بیمار!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ برخورداری از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی و نیز و کادر پزشکی منخصص و پرستاران مجرب نه تنها یکی از حقوق شهروندی در دنیاست بلکه بهبود وضعیتدرمانی و بهداشت از جمله شاخصه های بسیار مهم در پیشرفت کشورها محسوب می شود.

وجود پزشکان، ماما و پرستاران متهعد به عنوان مسئولان سلامت جسمی و فیزیکی بیماران یکی از مهمترین آیتم های احداث بیمارستان ها در جهان است به نحوی که اگر این عامل مهم در نظر گرفته نمی شد جان بیماران به خطر می افتاد و روزانه شاهد مرگ ومیر تعداد بیشماری از افراد جامعه بودیم.

هرمزگان در زمره استان هایی قرار دارد که مردمانش سال ها از ضعف زیرساخت های درمانی  رنج می برد به گونه ای که بزرگترین شهرستان آن نیز از این قائده مستثنی نیست.

شهرستان میناب با ۲۵۹ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان این استان علی رغم قطب تجاری در حوزه های کشاورزی، پرورش انواع آبزیان و تجارت دریایی علاوه بر کمبود امکانات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان از وجود پرستاران غیر متعهد رنج می برد.

مسئولیت پذیر نبودن پرستاران بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب در قبال سلامت بیماران در روزهای اخیر موجی از گلایه ها و نارضایتی های شهروندان مینابی را در فضای مجازی با خود به همراه داشته است

زمان آغاز بکار بیمارستان میناب موجب مسرت و خوشحالی شهروندان مینابی شده چرا که بر این باور بودند که همچون سایر شهرستان های این استان برای دریافت خدمات درمانی نیازی نیست به مرکز استان مراجعه نمایند اما اکنون ورق به گونه ای دیگری برگشت خورده است.

کوتاهی و اشتباهات مکرر پرستاران سبب شده تا اهالی و ساکنان این شهرستان و روستاهای آن شجاعت رفتن به این بیمارستان را نداشته باشند و خوددرمانی را بر داروهای پزشکان ترجیح می دهند.

 

تولد نوزاد در سرویس بهداشتی بیمارستان میناب

زایمان یکی از بانوان مینابی در سرویس بهداشتی این بیمارستان به دلیل بی مسئولیتی پرستاران و رفتار نامناسب آن ها با بیماران  با واکنش های متعددی از سوی مردم میناب روبرو شد.

یکی ازشهروندان مینابی در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه بی مسئولیتی پرسنل بیمارستان به اوج خود رسیده است، گفت: متاسفانه یکی از بانوان باردار میناب به دلیل سهل انگاری و کوتاهی پرستاران اتاق زایشگاه مجبور شد فرزند خود را در سرویس بهداشتی بیمارستان به دنیا بیاورد.

وی با تاکید بر رفتار نامناسب و هتک حرمت در پاسخگویی به بیماران و همراهان آن ها اظهار کرد: تشخیص کادر درمانی این بیمارستاندر حد دانشجویان رشته پزشکی و پرستاری است و از دانش و توانایی برخوردار نیستند.

این شهروند مینابی با بیان اینکه مسئولان استان نظارتی بر عملکرد کادر درمانی ندارند، بیان کرد: با وجود اینکه مسئولان در گروه پیام رسان های مختلف فضای مجازی هستند اما نسبت به این قصور کادر درمانی واکنشی نشان ندادند.

 

اولویت تماشای فیلم برای پرستاران

یکی از شهروندان مینابی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به قصور پرسنل و کادر درمانی بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب اظهار کرد: مردم میناب به دلیل کوتاهی کادر درمانی بیمارستان جرات و شجاعت کافی برای رفتن به بیمارستان ندارند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته یکی از بانوان باردار میناب در توالت زایمان کرد، گفت: مردم میناب به دفعات شاهد سهل انگاری و عدم مسئولیت پذیری کادر درمانی این بیمارستان بوده اند / آخرین اتفاق زایمان در سرویس بهداشتی این بیمارستان اتفاق افتاده است.

این شهروند مینابی با اشاره به پخش سریال جومونگ از تلویزیون یادآور شد: زمان پخش این فیلم اکثر کادر درمانی این بیمارستان بیماران را به حال خود رهاکرده و با آسودگی به تماشای آن می نشستند.

وی افزود: اولویت  تماشای فیلم جومونگ برای پرستاران سبب مرگ یکی از شهروندان مینابی شد اما هیچ یک از پرسنل بیمارستان عهده دار این حادثه ناگوار نشدند.

این شهروند مینابی با تاکید بر اینکه این اولین و آخرین قصور کادر درمانی بیمارستان میناب نخواهد بود، تاکید کرد: موارد کوتاهی پرستاران این بیمارستان متعدد هست حتی یک بار در اثر بی احتیاطی کادر درمانی دست بچه ای دچار شکستگی شد.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=492343
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

4 comments on “تولد نوزاد مینابی در سرویس بهداشتی بیمارستان/ تماشای فیلم برای پرستاران اولویت دارد نه جان بیمار!

  1. یک مینابی on said:

    خدا از شون نگذره بیمارستان نیست که گودال قتلگاه

  2. خبر کذب چرا پخش میکنی ؟ و استنباط کردی به یک شهروند ساختگی ؟ اول خدا جوابتو بده بعد هم قانون

  3. محسن آزادی on said:

    پرستاران بینارستان میناب فاقد علم و مهارت کافی هستند و در حد یک بهیار عمل میکنند و اصلا مسئولیت پذیر نیستن ولی باید به اصل ریشه مراجعه کرد چون وقتی پزشکان این بیمارستان هم مسئولیت پذیر نمیباشند و در حد یک کار اموز هستند شما میتونید این رو بعنوان همه پرسی امارگیری از مردم این شهر بپرسی مثلا من خودم روز چهارشنبه برادر ۷ساله ام رو پیش دکتر متخصص کودکان بردم برای درمان وی چون بدنش دانه هایه قرمز زده بود و اون گفت حساسیت خوب میشه تا روز جمعه ک بچه از طب میسوخت و جوش هایه زیادی زده بود ب بیمارستان کودکان بندرعباس مراجعه کردم و نزد دکتر عمومی (دکتر خضری) بیمارستان رفتم و با اولین دید گفت ک بچه ابله مرغون گرفته و با چن دارویه ساده خوب شد. لطفا افراد با تجربه و لایق و کاردان در میناب حضور پیدا کنن مردم میناب دارن رنج میکشن و بخاطر سهل انگاری پرستاران و پزشکان جونشون در خطری و گاهگاهی هم این بی مسئولیتی منجر ب فوتشون میشه

  4. بهزاد بهرمانی on said:

    سلام و وقت بخیر خدمت مینابیهای عزیزم بنده سالها خبری در مورد کم کاری بعضی از پرسنل بیمارستان ابوالفضل می‌شنیدم میگفتم دروغه تا۱_۲ماه اذان صبح حال پدرم بد شد با این که قلب ش گرفته بود و حالش اصلن تاکید می‌کند اصلن خوب نبود ۱۰دیقه تا ۱ربع دنبال دکتر سرگردان بودیم بعد کلی گشتن گفتن دکتر رفته نماز!؟ولله خود خدا هم راضی نمیشه خانواده ای یتیم کنی حالا بعد کلی اینور اونور دویدن پیداش کردیم با این که پدر ما بی حال روی صندلی گرفته بودیمش به محض رسیدن با سر کفش میزد به پاهاش بلند شو بلند شو ؟بنظر شما با یک انسان باید چنین رفتار کرد ؟یا شایسته اسم یک دکتر هست که با مریضش چنین رفتار کنه بنظر شما چنین انسان (که چنین خصلتی بیشتر شبیه به انسان مریض و تیمار هستش تا یک دکتر)بفکر جان یه انسان هستش ؟؟؟!!!والللله بقران بسه تا کی بیمارستان میناب باید آزمایشگاه و محل تعلیم عملی دکترا تازه کار باشه تاکی بخاطر ساده ترین سهل انگاری ها جون مینابی داده بشه باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,593 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی