توسعه کشور مستلزم اعتماد به بخش خصوصی است/سرمایه های ایرانی جذب شرکت های حاشیه خلیج فارس می شود
+ پ -
توسعه کشور مستلزم اعتماد به بخش خصوصی است/سرمایه های ایرانی جذب شرکت های حاشیه خلیج فارس می شود

مدیرعامل شرکت کشتی سازی خلیج فارس گفت:برای توسعه اقتصاد و کشور باید به بخش خصوصی اعتماد نماییم و با ورود بخش خصوصی به اقتصاد کشور شاهد دگرگونی خوبی در حوزه اقتصاد خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رضاییان، مدیر عامل شرکت کشتی سازی خلیج فارس در مراسم تحویل دهی کشتی اقیانوس پیمای کانتینر بر کاشان گفت: نگاه ما به کشتی سازی یک نگاه راهبردی می باشد و دراین راه ۳ موضوع را مد نظر داریم،اول اینکه بدانیم نیازمندی های ما در حوزه کشتی سازی چه چیزی است، که پشتیبانی از سکوهای نفتی یکی از مهمترین نیازها محسوب می شود؛دومین موضوع بحث پشتیبانی در حوزه نفت می باشد که باید به سمت ساخت کشتی هایی مناسب برای حمل فرآورده های نفتی برویم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: کشتی اقیانوس پیمای کانتینر بر کاشان با دانش بومی و با تلاش و همت جوانان خوب کشورمان ساخته شده و به بهره برداری رسیده است و این جوانان در همین مجموعه آموزش های علمی و تجربی را به دست آورده اند و کشتی ساز شده اند.

 

رضاییان افزود: یکی از فرصت های خوبی که در کشور وجود دارد همین مناطق آزاد و مناطق ویژه هستند که ما هم از این فرصت بهره مند شده ایم و مجموعه بزرگ کشتی سازی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی به فعالیت خود ادامه می دهد و اگر فرصت مرز را در اختیار این شرکت قرار گیرد به مجموعه ای بسیار کامل بدل می شویم .

 

مدیرعامل شرکت کشتی سازی با اشاره به برجام گفت: بعد از برجام فرصت های خوبی برای ما ایجاد شد که برای مثال باید از ارتباط خوبی را که با آلمانی ها برقرار نموده ایم نام ببرم و با کارهای خوبی که همکاران ما انجام داده اند موفق به برقراری ارتباط مناسب با کشور کره نیز شده ایم.

 

رضاییان گفت: با توجه به آماری که از شرکت های کشتی سازی همسایگان حاشیه خلیج فارس  آنها در چند ماه گذشته حدود ۱۶ کار گرفته اند که متاسفانه ۹۰ درصد این سفارشات را از ایرانی ها دریافت نموده اند.این واقعا جای تاسف است که کشورهای همسایه ما این فضای را برای خود ایجاد نموده اند و سرمایه های ایرانی را به سمت خودشان جذب می نمایند.

 

وی اظهار کرد: برای توسعه اقتصاد و کشور باید به بخش خصوصی اعتماد نماییم و بخش خصوصی در این پروژه های تازه افتتاح شده نشان داده که بازوی یاری دهنده مناسبی برای ما خواهد بود و با ورود بخش خصوصی به اقتصاد کشور شاهد دگرگونی خوبی در حوزه اقتصاد خواهیم بود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff