توسعه فرهنگ باید جامع و فراگیر باشد/ امنیت اجتماعی در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر است
+ پ -
توسعه فرهنگ باید جامع و فراگیر باشد/ امنیت اجتماعی در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: یکی از برجسته ترین صفات پیامبر عظم الشان اسلام را امر به معروف و نهی از منکر در میان امتش برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک افزود: در جامعه ما امروز یکی از عوامل مهم برقراری ثبات و امنیت اجتماعی ، فرهنگی ، دینی و رشد اقتصادی در جامعه اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر است که اجرای آن را مورد تاکید قرآن کریم ، اولیا و اوصیا خداوند و همه معصومین برشمرد.

 

 

 
امام جمعه شهرستان سیریک ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی و روز نوجوان و گرامیداشت شهادت محمد حسین فهمیده تصریح نمود: بسیج دانش آموزی یکی از ارکان اصلی و محوری بسیج است که با عشق و شور، طراوت و پاکی، شجاعت و سرسختی، عدالت خواهی و استقلال طلبی، ایثار و از خود گذشتگی باید در سرلوحه و وجود یک دانش آموز بسیجی باشد تا همانند شهید فهمیده با لبیک به فرمان امام خود در راه آمان ها و ارزش های کشورش تلاش و خدمت نماید.

 

 

 

 

وی ابراز داشت: امروز الحمد الله همه دوستان و دشمنان به خوبی به نقش مهم و راهبردی کشورمان در عرصه بین المللی و برقراری ثبات و امنیت خاورمیانه پی برده اند که در اجلاس هاو مجامع عمومی و رسمی از ایران بعنوانی کشوری توانمند رسما دعوت بعمل می آورند که همه اینها را نشان از ایستادگی در برابر ناحقی و استکبار دانست.

 

 

 

صفایی حائری افزود: اتحادیه اروپا و امریکا بخوبی پی به اشتباهات حمله به سوریه و یمن و تجاوز و تعرض به حریم مردم بی گناه و مظلوم شدند که آنها امروز از معضلات آواره گان و بی خانمانی مردم خاورمیانه که به رهبری و حمایت خودشان بوسیله داعش ایجاد کردند از خطر فروپاشی اتحادیه اروپا و عواقب نگران کننده وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی خودشان هراسان و بیمناک شدند.

 

 

 

 
امام جمعه سیریک با انتقاد از وضعیت اجرای نامناسب فرهنگی عمومی در جامعه علی رغم همه جایگاه والا و تاثیر گذاری که در جامعه می تواند داشته باشد اظهار داشت: امروز فقط خیلی ها حرف می زنند و خبری از عمل به آن نیست در صورتی که عمل به اجرای مناسب فرهنگ عمومی در جامعه باعث تقویت وضعیت دینی ، فرهنگی ، اجتماعی و ارتقای شاخصه های امنیت و اقتصاد و رشد و نمو جامعه می شود.

 

 

 

صفایی حائری اضافه کرد: دین ما یعنی فرهنگ ، فرهنگی که در همه جا نقش آفرینی کند ،فرهنگ باید برای همه ما ملکه شود برای اینکه راه توسعه فرهنگ باید جامع و در همه فصو و زمینه ها فراگیر و اجرایی شود تا جامعه به سمت متعالی شدن در همه زمینه ها ارتقا داشته باشد.

 

 

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff